İYİ Partili Durmuş Yılmaz'dan, Erdoğan'a rezerv yanıtı

Eski Merkez Bankası Başkanı İYİ Partili Durmuş Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Merkez Bankası (TCMB) rezervleri üzerinden yanıt verdi.

İYİ Partili Durmuş Yılmaz'dan, Erdoğan'a rezerv yanıtı
25 Aralık 2021 - 17:37

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Panorama 25 Aralık Kahramanlık Müzesi, Şehitkamil Vadi Park, AB-Türkiye Anadolu Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü, Gaziantep Havalimanı yeni terminal binası ile yapımı tamamlanan projelerin açılış töreninde konuştu. 

Erdoğan, ''Birileri döviz yükseldikçe Türkiye ekonomisi batacak, bize de gün doğacak diye sevinçten yerlerinde duramıyor, ellerini ovuşturuyordu. Halbuki kurun dengesiz dalgalanışı bu ülkedeki 84 milyondan her birinin hayatını olumsuz etkiliyordur. Bizim derdimiz kurun şu veya bu rakam olması değildir. Kurun seviyesini şartlar, ihtiyaçlar, imkanlar belirler'' ifadelerini kullandı.

''TCMB REZERVİNİN SATIŞI DURDURULMALIDIR''
Sosyal medya hesabından Erdoğan'ın bu açıklamalarına değinen Durmuş Yılmaz, ''Doğru. O zaman arka kapıdan TCMB rezervinin satışı durdurulmalıdır'' dedi.

ERDOĞAN HEDEF ALMIŞTI
Erdoğan, Yılmaz'ın “Kur korumalı mevduat” için yaptığı “Zımni bir faiz artırımı yapıldı. Bu bir alım fırsatıdır. Başka bir şey değildir. Bence kaldığı yerden bu iş devam edecektir” yorumunu eleştirdi. 

Erdoğan İYİ Parti'li Durmuş Yılmaz'a "Bu zat da o suçu işlemiştir, bunları hesaba çekecekler. Milletvekilliği nedeniyle yırtar ama tazminatla bedelini öder" sözleriyle tepki gösterdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum