İYİ Parti'den Lütfü Türkkan kararı

İYİ Parti'de Genel İdare Kurulu, Meral Akşener başkanlığında toplantı. Toplantıda, Bingöl'de şehit yakınıyla yaşadığı küfürlü diyalogla tartışma konusu olan Lütfü Türkkan hakkında da karar verildi. İşte detaylar...

İYİ Parti'den Lütfü Türkkan kararı
11 Kasım 2021 - 11:39

İYİ Parti’nin en yetkili karar organı Genel İdare Kurulu, Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında toplandı. Toplantıda, Bingöl'de şehit yakınıyla yaşadığı diyalogda küfreden Lütfü Türkkan'ın disipline sevk süreci gündeme geldi.

CnnTürk muhabiri Ahmet Türkeş, toplantı hakkında detayları aktarırken, "Disiplin süreci işlemeyecek. Bu karar hem Akşener’in hem milletvekillerinin müşterek kararı. Parti genelinde Türkkan’ın görevinden ayrıldığı ve özür dilediği bunların da yeterli olduğu görüşü hakim" ifadelerini kullandı.

Türkeş, şu ifadeleri kullandı:
"Yaşanan olayın hemen ardından İYİ Parti Grup Başkan vekili Lütfü Türkkan istifa etmiş ve yerine Erhan Usta gelmişti. Türkkan özür açıklamasında bulunmuştu. İYİ Parti’de Türkkan’a yönelik disiplin sürecinin başlatılıp başlatılmayacağı merak ediliyordu. Disiplin süreci başlatılırsa kınama veya uyarı cezası üzerinde duruluyordu. Gözler dün İYİ Parti Genel İdare Kurulu toplantısındaydı.

İYİ Parti’de disiplin süreci başlatılmadı. Konunun ne kadar üzücü olduğu, Türkkan’ın deneyimli bir siyasetçi olduğu ve provokasyon kurbanı olduğu belirtiliyor. İYİ Parti’nin küfrü onaylamadığı, yalnızca şehit yakınına değil hiçbir insana yönelik küfrü onaylamadığı belirtiliyor. Disiplin süreci işlemeyecek. Bu karar hem Akşener’in hem milletvekillerinin müşterek kararı. Parti genelinde Türkkan’ın görevinden ayrıldığı ve özür dilediği bunların da yeterli olduğu görüşü hakim."


YORUMLAR

  • 0 Yorum