İYİ Parti'den Abdullah Gül açıklaması! Abdullah Gül aday olacak mı?

Millet İttifakı'nda son dönem yaşanan adaylık tartışmaları hakkında bir açıklamada İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu'ndan geldi. Tartışmaları değerlendiren Tatlıoğlu, Abdullah Gül'ün kendileri için denklemde olmadığını söyledi.

İYİ Parti'den Abdullah Gül açıklaması! Abdullah Gül aday olacak mı?
09 Aralık 2021 - 09:21

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun peş peşe Abdullah Gül ile görüşmesi siyaset kulislerini hareketlendirdi. Görüşmelerin ardından Gül'ün adaylık için hazırlandığı iddiaları gündeme geldi.

Millet İttifakı'nda da yaşanan adaylık tartışmaları sonrasında İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, açıklamalarda bulundu. Tatlıoğlu, Abdullah Gül'ün adaylığına kapıları kapattı.
Gazetecilerin "Abdullah Gül hala denklemde mi" sorusuna "Bizim için denklemde değil" yanıtını verdi.

"ERDOĞAN KAYBEDECEĞİ SEÇİME GİRMEZ"
HaberTürk'ün haberine göre Tatlıoğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı için kamuoyunda konuşulan isimler için "Hepsi havada" yorumunu yaptı. Tatlıoğlu, Cumhur İttifakı'na ilişkin bir iddiada bulundu.

Tatlıoğlu, "Muhtemelen Cumhur İttifakı için başka bir ismi konuşabiliriz; seçim 2022'nin sonunda veya 2023 olursa. Martta olursa Sayın Erdoğan olabilir ama daha uzun bir süre olursa sayın Erdoğan adaylığı dışında konuşabiliriz. Çünkü Sayın Erdoğan kaybedeceği bir seçime girmez. Benim öngörüm, bu ilkbaharda olmazsa ondan sonraki sonbaharda veya 2023'te olacak seçimlerde Sayın Erdoğan'ın dışında bir isim de konuşulabilir. Böyle bir ihtimalin varlığını öngörüyoruz" dedi.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • dayı
    1 ay önce
    Son seçimde Mansur Yavaş beye oyumu verdim ANCAK BU ADAM ADAY GÖSTERİLİR SE TEREDDÜT ETMEDEN MEVCUDA VERECEĞİM.