İtalyan futbolunda deprem! Sampdoria Başkanı tutuklandı, Juventus küme düşebilir

İtalya'daki futbol kulüplerine yönelik 'mali işlemlerde usulsüzlük' soruşturmasında yeni gelişmeler yaşanıyor. Operasyonların ardından Sampdoria Başkanı Massimo Ferrero tutuklandı. İtalyan devi Juventus ise küme düşürülebilir.

İtalyan futbolunda deprem! Sampdoria Başkanı tutuklandı, Juventus küme düşebilir
06 Aralık 2021 - 18:01 - Güncelleme: 06 Aralık 2021 - 23:48


İtalyan devi Juventus, 15 yıl sonra yeniden küme düşme tehlikesiyle karşı karşıya. 2006'da Serie B'ye düşürülen Juventus, mali işlemlerdeki usulsüzlük soruşturması çerçevesinde yeniden küme düşürülebilir.

Torino Cumhuriyet Başsavcılığı'nın verdiği talimat doğrultusunda İtalyan Mali Polisi (Guardia di Finanza), Juventus'un Torino ve Milano kentlerindeki ofislerinde aramalar yapmıştı. Mali işlemlerde usulsüzlük yaptığı gerekçesi ile soruşturma altında olan Juventus, çok ciddi cezalarla karşı karşıya.  

BEŞİKTAŞLI FUTBOLCU LİSTEDE
NTVSpor'un haberine göre aralarında Miralem Pjanic'in Barcelona'ya transferinin de olduğu 42 transferin inceleme altına alındığı soruşturmada transfer ve menajer bedellerinde farklı sayılar gösterilerek usulsüzlük yapıldığı iddiaları gündemde.

KÜME DÜŞEBİLİR
İtalya tüketici haklarını koruma derneği başkanı Marco Donzelli'ye göre Juventus, Serie A'da küme düşme tehlikesiyle karşı karşıya.

"Suçlamalar çok ciddi ve son şampiyonluklarına da ışık tutuyor. Çünkü son yıllarda ciddi bir Juventus hegemonyası oluştu ve geçen yıl seri sona erdi."

"Juventus bu tür operasyonlarla rakip kulüplere karşı gayri meşru bir avantaj elde ettiyse federasyon ve rekabet kurulu müdahale etmek, bunlara yaptırım uygulamak zorunda kalacaktır. Bireysel cezaların haricinde kulüp de cezadan muaf tutulmayacak."

Juventus'un soruşturma tamamlandıktan sonra küme düşürülmesi gündeme gelirse İtalyan ekibinin son yıllardaki şampiyonlukları da elinden alınacak.


La Repubblica'nın aktardığı habere göre; Sampdoria Başkanı Massimo Ferrero, mali suçlar nedeniyle tutuklandı. Ferrero'nun kızı ve torunu da hapis cezası aldı. İtalya'da futbola yapılan operasyonun büyüyeceği aktarıldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum