İsviçre'de PKK'lı teröristler, Türk vatandaşlarına saldırdı

İsviçre'nin Basel kentinde, terör örgütü PKK'lı bir grup, 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali'nde bulunan Türk vatandaşlarına saldırdı. Olayda 6 kişinin yaralandığı, 5 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

İsviçre'de PKK'lı teröristler, Türk vatandaşlarına saldırdı
09 Mayıs 2022 - 16:56 - Güncelleme: 09 Mayıs 2022 - 17:06


İsviçre'nin Basel kentinde 8 Mayıs'ta Türk vatandaşları tarafından '23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali' düzenlendi. Kutlamalar esnasında PKK'lı teröristler, Türk vatandaşlarına saldırdı.

Saldırı esnasında büyük arbede yaşanırken, sayıları 40'a yakın olduğu tahmin edilen PKK'lı teröristler, Türk vatandaşlarına önce sözlü olarak hakaret etti daha sonra ise kutlama alanını koruma altına almak için kullanılan demir bariyerleri vatandaşların üzerine attı.

Olaylar esnasında 6 kişinin yaralandığı, 5 kişinin ise gözaltına alındığı belirtildi.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN KINAMA
Dışişleri Bakanlığı, 'İsviçre'nin Basel kentinde 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali'ni hedef alan saldırı hakkında' başlıklı bir açıklama yayınladı. Açıklamada “terör örgütü yandaşlarınca gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınıyoruz" denildi.

Bakanlığın internet sayfasında yayınlanan açıklamada şu ifadeler yer aldı:
"İsviçre’nin Basel kentinde bugün düzenlenen “23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali”ne yönelik olarak terör örgütü yandaşlarınca gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Bir terör örgütünün ve sempatizanlarının Avrupa’nın göbeğinde bir çocuk şenliğini hedef alacak kadar alçalmış olmaları, terör örgütünün çirkin yüzünü uluslararası kamuoyuna bir kez daha göstermiştir.

Saldırıda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, bu menfur eylemin faillerinin süratle adalete teslim edilerek, hak ettikleri cezayı almalarını bekliyoruz."

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum