İstanbullular bu yollara dikkat, trafiğe kapatılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cuma günü Atatürk Kültür Merkezi'nin açılışı nedeniyle Taksim'de bazı caddelerin trafiğe kapatılacağını açıkladı. İşte detaylar...

İstanbullular bu yollara dikkat, trafiğe kapatılacak
27 Ekim 2021 - 17:15


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 29 Ekim 2021 Cuma günü düzenlenecek yeni Atatürk Kültür Merkezi (AKM) açılış töreni nedeniyle gün boyu yeni bir trafik düzenlemesine gidileceğini açıkladı.

İBB'den yapılan açıklamaya göre, Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonu (UTK) tarafından Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıl dönümünde "Beyoğlu Taksim Meydanı Atatürk Kültür Merkezi Çevresi Geçici Trafik Sirkülasyonu" oluşturuldu.

TRAFİĞE KAPATILACAK YOLLAR
Alınan kararla, Mete Caddesi, Tak-ı Zafer Caddesi, Osmanlı Caddesi, Dünya Sağlık Sokağı, Sıraselviler Sokak'ın Kazancı Yokuşu ile kesişimine ve İnönü Caddesi'nin Vakıf Çıkmazı'na kadar olan kısmı 1 gün süreyle trafiğe kapatılacak.

Kapanacak yollara alternatif güzergah olarak Kurabiye Sokak, Zambak Sokak, Meşelik Sokak, Kazancı Yokuşu, Pürtela Sokağı, Kutlu Sokak, Muhtar Kamil Sokak ile İnönü Caddesi ve Miralay Şefik Bey Caddesi belirlendi.

İBB, bölgedeki trafik akışını yönlendirme tabelaları ve zabıta ekipleri ile koordine edecek.


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum