İzzet Yıldızhan: Kızlarımın eş seçme şansı yok, flörte karşıyım

TV8'de yayınlanan '2. Sayfa' programında Müge ve Gülşen'in canlı yayın konuğu olan İzzet Yıldızhan, “Kızlarımın eş seçme şansı yok! Flörte karşıyım…” dedi.

İzzet Yıldızhan: Kızlarımın eş seçme şansı yok, flörte karşıyım
27 Ekim 2021 - 17:02


TV8'de yayınlanan 2. Sayfa programına konuk olan şarkıcı İzzet Yıldızhan, “Kızlarımın eş seçme şansı yok! Flörte karşıyım…” ifadelerini kullanınca sosyal medyada gündem oldu. İzzet Yıldızhan, kızlarının flört etmesine asla müsade etmediğini, eş seçimini kendilerinin yapmasına karşı olduğunu söyledi.

Yıldızhan,  "Onların bir eş seçme şansı yok. Karşıma eş getirme şansı yok. Ben seçmeyeceğim tabii ki, mutlaka aileler görüşür. Bu böyle bilinir. Benim kızım öyle flört falan yaşayamaz. Bombaysa al söylüyorum... Böyle yani. Ben böyle doğru buluyorum. Birbirlerini tanıyacaklar tabii ama flörtün bir sınırı vardır. Benim de o sınırım var" diye konuştu. Yıldızhan'ın açıklamaları şöyle:

"AİLELERİN GÖZETİMİNDE TANIYACAKLAR"
"Ailelerin gözetiminde tabii ki birbirlerini tanıyacaklar. Flört edilmemeli. Çünkü gençlik hata yapıyor. Ondan sonra evlilikleri bitiyor. Flörtte her şey yaşanmamalı kesinlikle. Masumane olmalı, sevgi korunmalı. Evliliğe kadar korunmalı o sevgi. Ben masumiyetin korunması gerektiğine inanıyorum. Aynı evde bir kızla erkeğin yaşaması... Kim bana nasıl bakarsa baksın hiç umurumda değil! Yok entelmiş, dantelmiş asla! karşıyım böyle bir şeye...

"BİR ÖRF VE ADET VAR"
Bir kızın bir erkekle aynı evde yaşaması... Kızdan bahsediyoruz, ben daha önce de böyle bir konuşma yaptığımda çok yanlış yerlere gitti. Ben 'bunun bir sınırı var' dedim. Kendi hayatlarından 'Ben bunu yaşayamadım da, benim kızım yaşasın veya oğlum yaşasın' Kardeşim böyle bir şey yok. Yazık çocuklara kötülük yapıyorsunuz. Bunun Müslümanlıkla, şunla bunla alakası yok. Bir örf ve adet var."

3 AYRI KADINDAN 9 ÇOCUĞU VAR
3 ayrı kadından 9 çocuğu olduğu için zaman zaman eleştirilerin hedefi olan İzzet Yıldızhan, kendisini bu nedenle eleştirenlere "Beni eleştirenlerin çoğu feminist" dediği için magazin gündeminde bir dönem çok konuşulmuştu.
 
loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum