İstanbul'da ekmek fiyatlarına yeni zam!

İstanbul'da ekmek fiyatlarına bir zam daha geliyor. 1 Mayıs'ta İstanbul'un 5-6 ilçesinde ekmeğin fiyatı 4 liradan 4.5 liraya yükselecek.

İstanbul'da ekmek fiyatlarına yeni zam!
28 Nisan 2022 - 09:55


Un, maya, elektrik ve doğalgaza gelen zamların ardından fırıncıların maliyeti arttı. İstanbul'un bazı ilçelerinde ekmek fiyatlarına yine zam gelecek.

Sözcü'den Taylan Büyükşahin'in haberine göre Nisan ayı başında yapılan elektrik ve doğalgaz zamları sonrası maliyetlerin arttığını söyleyen Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, “Dondurma dolaplarını kaldırdık, kola dolaplarının fişini çektik” dedi.

Maya kilogram fiyatlarının 260 TL olduğunu, ay başından itibaren de 350 TL'ye çıkacağını ifade eden Kolivar, ürünlere her hafta zam geldiğini kaydetti. İstanbul'da ruhsatsız fırınların da çoğaldığını anlatan Kolivar, bunların da haksız rekabete neden olduğunu ve ekmek maliyetlerini yükselttiğini vurguladı.

Mahkeme kararlarına rağmen ruhsatsız fırınların kapatılmadığını dile getiren Kolivar, kaçak fırınların kapatılması durumunda İstanbulluların daha ucuza ekmek yiyebileceğini belirtti.

İstanbul'da 1 Mayıs'tan sonra bazı ilçelerde ekmeğin fiyatı 4 liradan 4.5 liraya yükselecek. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum