İsrail sınırlarını tamamen kapadı! Omicron varyantı tehlikesi

​​​​​​​Koronavirüsün yeni varyantı olan Omicron'a karşı önlemler alınmaya başladı. İsrail, Omicron varyantı sebebiyle ülke dışından yabancı turist gelişini tamamen kapadı.

İsrail sınırlarını tamamen kapadı! Omicron varyantı tehlikesi
28 Kasım 2021 - 09:24 - Güncelleme: 28 Kasım 2021 - 09:46


Koronavirüsün mutasyona uğramış yeni varyantı olan Omicron için ilk sıkı tedbir İsrail'den geldi. İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Omicron sebebiyle ülkenin sınırlarının yabancılara kapatıldığını duyurdu.

Omicron varyantı sebebiyle sınırlarını tamamen kapatan ilk ülke olan İsrail’de salgını takip etmek için telefon takip teknolojisinin kullanılacağı belirtildi.

Başbakan Bennett, sınırların 14 gün boyunca kapalı kalacağını da belirtti. Bu süreç içinde Covid-19 aşılarının Omicron’a karşı nasıl bir etkisi olduğunun da analiz edilebileceği kaydedildi. Bennett, ülke dışından gelen İsrail vatandaşlarının aşı olmalarına rağmen karantinada kalmasının zorunlu olduğunu da söyledi.

N12’de yayınlanan Meet the Press isimli programa katılan İsrail İçişleri Bakanı Ayelet Shaked, “Bizim hipotezimize göre bu varyant şu an neredeyse bütün ülkelerde bulunuyor ve henüz tam detaylarını bilmesek de aşının bu varyanta etkisi bulunuyor” ifadesini kullandı.

Belçika, Botswana, Hong Kong, İtalya, Almanya, İsrail ve İngiltere’de tespit edilen Omicron varyantı sonrasında aralarında Türkiye’nin de olduğu birçok ülke bazı Afrika ülkeleriyle uçuşları durdurma kararı almıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum