İsrail'den Türkiye hakkında yeni karar: Yasak kalkıyor

İsrail, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 8 ülke için yeni bir karar aldı. İsrail, Aralık ayında aldığı seyahat yasağını tüm ülkeler için kaldırılıyor.

İsrail'den Türkiye hakkında yeni karar: Yasak kalkıyor
07 Ocak 2022 - 09:52

Omicron varyantıyla birlikte vaka sayılarının tekrar arttığı İsrail, Aralık ayında hızlı bir karar alarak Türkiye dahil 8 ülkeye seyahat yasağı getirmişti. İsrail, yeni yılla birlikte karar değiştirdi.

İsrail, 7 Ocak gece yarısından itibaren ABD ve Türkiye dahil tüm ülkelerin seyahat listesi tablosunda kırmızı listeden çıkarıldığını duyurdu.

İsrail Sağlık Bakanlığı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 7 Ocak gece yarısı itibariyle tüm ülkelerin Covid-19'a bağlı seyahat tablosunda 'kırmızı listeden' çıkarıldığını paylaştı.

Ülkeye koronavirüs vakasının girmesini engellemek için bu adım atılsa da ülke içindeki hastalığın bulaşma oranının yüzde 95’lere çıkmasıyla birlikte bu yasağın rafa kaldırılmasına karar verildi. ABD, İngiltere ve Türkiye’nin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri, Etiyopya, Tanzanya, Meksika ve İsviçre de yasaklı ülkeler arasındaydı.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum