İmamlar koronavirüs aşısında öncelik istedi

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, imamların da koronavirüse karşı aşılanmasını istedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan öncelik talep eden Ünal, yanıt beklediklerini açıkladı.

İmamlar koronavirüs aşısında öncelik istedi
14 Nisan 2021 - 13:05

Koronavirüs aşılarında öncelik sağlanması için farklı meslek kollarından talepler gelmeye devam ediyor. Öğretmenlerin ve gazetecilerin aşılanması başlarken bir diğer talep imamlardan geldi. Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, imamlara da koronavirüs aşısı yapılmasını istedi.

Türk Diyanet Vakıf- Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, 140 bine yakın Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanı olduğunu söyleyerek, “Bu virüsün ortadan kalkmasının temel sebebi aşıdır. Şu anda belli kesimlerde aşılama yapılmakta. Sağlıkçılar, öğretmenler, 65 yaş ve üstü gibi. Din görevlilerinin neden aşılanması lazım. Din görevlileri toplumla iç içe. Her kesimin geldiği camilerde, kapalı mekanda cemaatle temas halindeler” diye konuştu.

Ünal, aşılama için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya din görevlilerinin de öncelikli grupta yer alması için talepte bulunduklarını ve yanıt beklediklerini söyledi. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum