Fenerbahçe, Ömer Faruk Beyaz'ın yeni takımını açıkladı!

Fenerbahçe'nin yeni sözleşme teklifini kabul etmediği için kadro dışı kalan 17 yaşındaki futbolcu Ömer Faruk Beyaz, Almanya'nın VfB Stuttgart kulübüyle anlaşmaya vardı. Vfb Stuttgart, Beyaz ile 5 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.

Fenerbahçe, Ömer Faruk Beyaz'ın yeni takımını açıkladı!
14 Nisan 2021 - 12:55

Fenerbahçe'nin yeni sözleşme teklifini kabul etmediği için kadro dışı kalan 17 yaşındaki Ömer Faruk Beyaz'ın, Alman ekiplerinden Stuttgart'a transferi resmen açıklandı. Fenerbahçe Kulübü de ayrılığı doğruladı.

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada "Futbolcumuz Ömer Faruk Beyaz, Almanya'nın VfB Stuttgart kulübüyle anlaşmaya varmıştır. Sezon sonu kulübümüzle sözleşmesi sona erecek olan Ömer Faruk Beyaz'a bundan sonraki kariyerinde başarılar diliyoruz" denildi.

Vfb Stuttgart, Ömer Faruk Beyaz ile 5 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.

Ömer Faruk Beyaz, "Bana duydukları güven için Stuttgart yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Ailem ve danışmanlarımla birlikte Stuttgart'ı seçtim, çünkü Stuttgart'ın genç oyunculara odaklandığı biliniyor ve kulübün gelişimi çok olumlu. Stuttgart'taki ilk günümden itibaren bana verilen güvenin karşılığını vermek için her şeyimi vereceğim" açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe ile 2018’de profesyonel sözleşme imzalayan 17 yaşındaki orta saha oyuncusu Ömer Faruk Beyaz, bu sezon A takımda 3 karşılaşmaya çıkmıştı. Beyaz, Fenerbahçe tarihinin en genç kaptanı olarak kulüp tarihine geçmişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum