İlyas Doğan'dan Erdoğan'a tepki: Bu yüzden mi Uygur Türk'ü soydaşlarımızı gönderiyorsunuz?

Türkiye'deki Uygur Türklerinin avukatı Prof. Dr. İlyas Doğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Mültecileri ülkelerine göndermeyeceğiz" açıklamasına tepki gösterdi. Doğan, "Bu yüzden mi Uygur Türk'ü soydaşlarımızı gönderiyorsunuz?" dedi.

İlyas Doğan'dan Erdoğan'a tepki: Bu yüzden mi Uygur Türk'ü soydaşlarımızı gönderiyorsunuz?
17 Mart 2022 - 14:25 - Güncelleme: 17 Mart 2022 - 14:50


Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde "Uluslararası İyilik Ödülleri" töreninde yaptığı açıklamada "Mültecileri ülkelerine göndermeyeceğiz. Çünkü biz ensarın ne olduğunu, muhacirin ne olduğunu çok iyi biliriz. Biz ev sahipliğine devam edeceğiz. Bundan tedirgin değiliz" demişti.

Erdoğan'ın açıklamasına Türkiye'de Uygur Türklerinin avukatı ve aykiri.com.tr yazarı Prof. Dr. İlyas Doğan tepki gösterdi.

Doğan, "Bu yüzden mi Uygur Türklerinin oturma izni iptal edilip Türkiye'yi terk etmeleri zorlanıyor? 4,5 milyon için sorun yok ama 30 bin Uygur Türk'ü için Türkiye'de yer yok. Bu politika Çin kokuyor. Çok yazık" dedi.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Adam
    2 ay önce
    İlyas hoca çok haklı milletin başıma bela olacağı kesin cahil cuhela takımını göndermiyecekler ama öz kardeşine eziyet ederek çine iade edeceksin olur şey değil Allah bu siyasal islamcıları bildiği gibi yapsın!!!