"İkinci eş alın" diyen Ali Edizer, GATA'ya geri döndü!

Medeni kanunu hedef alıp çok eşliliği savunan ve cübbe giyen eski GATA Başhekim Yardımcısı Ali Edizer, gönderildiği Güdül Devlet Hastanesi'nden eski görev yeri olan GATA'ya geri döndü.

"İkinci eş alın" diyen Ali Edizer, GATA'ya geri döndü!
09 Aralık 2021 - 09:28


GATA'da görev yaparken medeni kanunu hedef alan ve erkeklere "İkinci eş alın" diyen Dr. Ali Edizer, gelen tepkiler üzerine görevinden alınmış ve Güdül İlçe Devlet Hastanesi'ne gönderilmişti. Edizer, kararın iptali için idari mahkemeye dava açmıştı. Ankara 15. İdare Mahkemesi kararını verdi.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün Edizer'in, Güdül'de görevlendirme işleminin hukuka aykırı olduğunu söyledi. Doktorun yeniden eski hastanesinde görev yapması kararlaştırıldı.

Karar sonrası Dr. Edizer, sosyal medya hesabında mesaj paylaştı. Yine şaşırtan doktor, “Güdül'e veda zamanı. Bir hukuksuzluk daha izole edildi. İnşallah sırada GATA'ya dönüş var. Birikim ve gayretleriyle mücadelemizde büyük payı olan avukat arkadaşlarımı tebrik ediyorum” açıklaması yapt


YORUMLAR

  • 0 Yorum