İBB, Taksim'de kadına şiddet uygulayan zabıtanın işine son verdi

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Taksim'de bir kadına şiddet uygulayan zabıtanın görevine son verildiğini açıkladı.

İBB, Taksim'de kadına şiddet uygulayan zabıtanın işine son verdi
16 Ağustos 2021 - 16:49

İstanbul Taksim'de seyyar satıcılar ile zabıta arasında kavga çıkmıştı. Sivil kıyafetli bir zabıta, kadına uçan tekme atarak darp etmişti. Kadına şiddet uygulayan zabıtanın görevine İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından son verildi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan İBB Sözcüsü Murat Ongun, "Taksim’de görev tanımına aykırı şekilde davranan ve bir kadına şiddet uygulayan zabıta destek birimi personelinin iş akdine son verildi. Hiçbir İBB personeli kamu hizmeti yapmanın sorumluluğu dışında hareket edemez. Kadına yönelik şiddet de İBB yönetimimizin kırmızı çizgisidir." ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'nden yapılan açıklamada "İBB, zabıta ekiplerinin 26 Temmuz'da Taksim Meydanı'nda seyyar satıcılara yönelik yaptığı operasyonda, bir kadına orantısız güç kullandığı tespit edilen ve görev tanımına aykırı davranan zabıta destek birimi personelinin iş akdini feshetti. İBB iştiraki İSPER kadrosunda ve İBB Zabıta Destek Hizmetleri Müdürlüğü'nde görevli personelin, iş kanunu kapsamında gerekli işlemler yapılarak iş akdine son verildi" denildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum