Hürriyet ve Sabah, Erdoğan'ın masasındaki anketi açıkladı, oy oranları yer almadı!

Sabah ve Hürriyet gazeteleri, AKP için yaptırılan ve Erdoğan'a da sunulan anketin sonuçlarını paylaştı. Ankette oy oranlarının yer almaması dikkat çekerken, aşı, sel, yangın ve Filenin Sultanları ile ilgili sorulara verilen cevapların bulunduğu görüldü.

Hürriyet ve Sabah, Erdoğan'ın masasındaki anketi açıkladı, oy oranları yer almadı!
24 Ekim 2021 - 10:12

Sabah ve Hürriyet gazeteleri, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın masasındaki anketi açıkladı. Ankette partilerin oy oranlarına yer verilmediği görüldü.

Sabah'ın haberine göre Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla AKP, birçok konuda kamuoyunun nabzını tutma konusundaki yöntemlerini çeşitlendirerek artırmaya devam ediyor. Bu kapsamda yeni ve çok başlıklı bir kamuoyu araştırması ve anket çalışması yaptıran AK Parti yetkili organları bu anketin sonuçlarını da Erdoğan'a sundu.

Sabah Gazetesi'nden Zübeyde Yalçın ve Hürriyet Gazetesi'nden Nuray Babacan'ın aktardığına göre AKP için yapılan Eylül ayı araştırma sonuçlarından öne çıkanlar şöyle:

AŞI OLANLARIN ORANI
Araştırmaya katılanların yüzde 81'i aşılandığını belirtti. Yüzde 17 karşıtı bulunuyor ve bu gençler arasında daha yaygın. Toplumun yüzde 12 ise aşıya güvenmiyor.  Salgında alınan önlemler sonrası başlayan normalleşmelere rağmen vatandaşların üçte biri hala evde. Dörtte bir tamamen normal hayata döndü. 

Araştırma salgının ne kadar yaygın olduğu ve toplumun ne kadarını etkilediğinin anlaşılması açısından sonuçları ortaya koydu. Buna göre her iki kişiden birisinin ailesinde koronavirüsten hastalanan oldu.

SELLER VE YANGINLAR
Ankette son yaşanan afetler de vatandaşlara soruldu. Her üç kişiden ikisi Karadeniz'i sarsan selleri yanlış yapılaşmaya bağladı. Orman yangınları ile ilgili ise üç kişiden biri yangınların bilinçli olarak söndürülmediğine inanıyor. 

FİLENİN SULTANLARI
Ankette Türk Kadın Milli Voleybol takımının başarılarının toplumda coşku ile karşılandığı yer aldı. Vatandaşların "yüzde 97" gibi ezici bir çoğunluğu kadın voleybol takımının başarılarından gurur duyduğunu belirtti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum