Hükümet çizgi filmi sevdi: Sağlık Bakanlığı'ndan 'Çılgın Hırsız' videosu

Sağlık Bakanlığı, sosyal medya hesabından koronavirüs ile mücadele kapsamında uyulması gereken kurallar konusunda 'Çılgın Hırsız' çizgi filmine başvurdu.

Hükümet çizgi filmi sevdi: Sağlık Bakanlığı'ndan 'Çılgın Hırsız' videosu
08 Mayıs 2021 - 13:29

Sağlık Bakanlığı Twitter hesabından, koronavirüs ile mücadele kapsamında uyulması gereken kurallar konusunda yurttaşların dikkatini çekmek için çizgi filme başvurdu. Video,  "Çılgın Hırsız filminin kahramanları Gru ve Minyonlar’ın, Covid-19 pandemisinin üstesinden gelmek için sizlere önerileri var" mesajı ile paylaşıldı.

Çılgın Hırsız çizgi filminin kötü kalpli hırsızı Gru ile çizgi karakterler minyonların yer aldığı animasyonda, "Mecbur kalmadıkça evden çıkmayın, birbirinize karşı nazik olun" mesajı verilirken, maske, mesafe, hijyen kuralları anımsatılıyor. Animasyonda, evde kalacaklara da “yemek yapın, toplantılarınızı uzaktan yapın” gibi tavsiyeler veriliyor.

"ÇILGIN HIRSIZ" NEDİR?
Çılgın Hırsız (Despicable Me) animasyon film serisi ilk olarak 2010'da sinemalarda yayınlandı. ABD merkezli filmde, "Gru" ve "Minyonlar" gibi karakterler yer alıyor. Filmde, kötü kalpli Gru karakterinin soygun planları ve bu planlar sırasında karşılaştığı zorluklar anlatılıyor.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum