Nagehan Alçı, AK Parti'deki çözülmeyi anlattı: Partinin içi fitne-fesat dolu bir kaynayan kazan haline geldi

AK Parti içindeki çözülme tartışma konusu olmaya devam ediyor. AK Partili olduğu bilinen Nagehan Alçı, "Artık AK Parti’nin içi fitne-fesat dolu bir kaynayan kazan haline geldi" dedi. Ayrıca Alçı, "Partinin çok önemli kimi isimlerinin AK Parti medyasının bir bölümünde isminin telaffuz edilmesi bile yasak" diye konuştu.

Nagehan Alçı, AK Parti'deki çözülmeyi anlattı: Partinin içi fitne-fesat dolu bir kaynayan kazan haline geldi
08 Mayıs 2021 - 12:43
AK Partili trollerin Twitter'daki sohbet odasında "Bittik biz. Ellerim titredi. Facia bu. Bundan sonra partiymiş falan umrumda olmaz!" sözleriyle parti içindeki çözülmeyi anlatmasının ardından AK Partili olduğu bilinen Nagehan Alçı'dan da çarpıcı ifadeler geldi. 

Alçı, bugünkü yazısında "Artık AK Parti'nin de içi fitne-fesat dolu bir kaynayan kazan haline geldi" dedi. Aynı durumun iktidar medyası içinde geçerli olduğunu söyleyen Alçı, "Partinin çok önemli kimi isimlerinin AK Parti medyasının bir bölümünde isminin telaffuz edilmesi bile yasak" diye konuştu.

İç savaşların partiyi içten içe çürüttüğünü söyleyen Alçı, "CHP videosunun apar topar kaldırılması da önemli oranda bunun bir sonucu" yorumunu yaptı.

Alçı, şu ifadeleri kullandı:
"Eskiden AK Partililer CHP’nin içinin fitne-fesat dolu bir kaynayan kazan olmasından, dalga geçerek bahsederlerdi. CHP’lilerin birbirilerine sürekli kumpas kurmalarını birbirilerinin yüzüne gülüp arkadan bıçaklamalarını kınayarak örnek verirlerdi. Her AK Parti mensubunun kabul etmesi gereken bir konu var. Artık AK Parti’nin de içi fitne-fesat dolu bir kaynayan kazan haline geldi. Aynı şey AK Parti medyası için de geçerli. Partinin çok önemli kimi isimlerinin AK Parti medyasının bir bölümünde isminin telaffuz edilmesi bile yasak. Diğer bölümünde ise AK Partili başka önemli isimlerin adını anmak yasak. Açıktan çekişme yok ama büyük bir soğuk savaş var AK Parti medya kurumları arasında. Birbirilerine lakaplar takıyorlar ve sanki doğa haberiymiş görünen ama esasen karşı tarafı incitmeyi hedefleyen tuhaf sözde haberlerle atışma bile yapıyorlar.

Ben hangi boyutta parti ve iktidar medyası içi ne kavgalar olduğunu takip bile edemiyorum. Kendi içlerindeki çekişmeler ve çatışmalar nedeniyle kendilerine çok zarar veriyorlar.

Bugün Türk siyasal hayatında Recep Tayyip Erdoğan fenomeni hala en güçlü aktör. Muhafazakarlar Erdoğan’ı kendi Atatürkleri olarak görüyor.

Geçen hafta son anketini yayınlayan Özer Sencar’a göre 'Ne olursa olsun Tayyip Erdoğan’dan vazgeçmem' diyen yüzde 34-35 civarı sabit bir kitle var. Erdoğan diye bir olgu var fakat bildiğimiz anlamıyla artık AK Parti diye bir olgu kalmış mıdır? Ben emin değilim.

İç savaşlar partiyi içten içe çürütüyor. Tayyip Bey’in de bunu tespit etmesi gerektiğine inanıyorum. CHP videosunun apar topar kaldırılması da önemli oranda bunun bir sonucu.

Bu videonun kaldırılmasında hem ‘konfor alanının dışına çıkmak istemeyen’, yeniliğe kapalı anlayışın hem de parti içi iktidar çekişmelerinin etkisi var.

Yukarıda da yazdığım gibi dün doğal olarak bu videoya emek verenler ve AK Parti gençlik kollarında moraller bozuktu. Partinin içinde yeni bir şeyler yapmak isteyen, bir enerji yakalamak için çırpınan birçok insan kendini kanatları kırılmış gibi hissetti. Bu gençler hata da yapmış olabilirler. Bu videoyu güzel ve faydalı da bulmamış olabilirsiniz ama hepsinin birden topluca kalplerini kırmak gerekli miydi? Bilmem partinin ileri gelenleri bu havanın farkında mı? Bu kafayla gençleri niye yakalayamıyoruz diye sormasınlar. Çünkü o sorunun cevabını anlayacak antenleri kapatmışlar. Böyle giderse bırakın gençleri yakalamayı eldekileri de kaybedecekler."


YORUMLAR

  • 0 Yorum