Hilal Kaplan'dan gündem değiştirme girişimi: "Darbe hazırlığı var, benden söylemesi..."

Türkiye, orman yangınlarıyla mücadele ederken, sözde Ermeni soykırımını savunan Hilal Kaplan, gündem değiştirme girişimine başladı. TRT Yönetim Kurulu'na atanan Kaplan, Sabah gazetesindeki yazısında, garip bir hareketliliğin olduğunu belirterek ‘darbe hazırlığı’ olduğunu iddia etti.

Hilal Kaplan'dan gündem değiştirme girişimi: "Darbe hazırlığı var, benden söylemesi..."
04 Ağustos 2021 - 09:42
Ermeni diasporasından ödül alan ve sözde Ermeni soykırımını savunan Hilal Kaplan, Türkiye'nin orman yangınlarıyla mücadelesi devam ederken gündem değiştirme girişimine başladı. Kaplan, 15 Temmuz’dan 4 ay önce yazdığı darbe iddiasıyla ilgili yazısında paranoyaklıkla suçlandığını vurguladığı yazısında yeni bir darbe iddiasını ortaya attı. 

Kaplan'ın yazısı şöyle;
CFR analisti Cook'un, Türkiye'deki geniş çaplı orman yangınları çıkmadan üç gün evvel, Foreign Policy'de "Erdoğan rejimindeki çatlaklar büyüyor" başlığıyla çıkan makalesi dikkat çekici. Makaleyi özetleyen, FP resmi hesabından da paylaştıkları cümle şöyle: 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye genelinde kontrol kurma ve sürdürme kapasitesi zarara uğramış görünüyor. Bu da büyük çaplı protestolar, artan şiddet ve devletin zirvesindeki siyasi mücadeleler olasılığını artırıyor.' Makale, daha önce örneğin Gezi döneminde Economist dergisinin, Erdoğan'ı şehit edilen Padişah III. Selim'e benzettiği kapağından da hatırlayacağınız bir 'Erdoğan gidiyor' coşkusu barındırıyor.

Sosyal medyadaki gayri milli hesapların FETÖ'yü açıktan savunma telaşı, AK Parti'ye yakın herkesi açık açık infaz edeceklerini söylemelerine varan cüretleri, "Türkiye'ye yardım et" kampanyasındaki troll ağının yurt dışından beslenmiş oluşu... Bu ve benzeri tüm işaretler, bana geçirdiğimiz kışı ve unutmadığımız ayazları anımsatıyor.

Darbe olasılığını, 15 Temmuz'dan dört ay önce yazdığımda da paranoyaklıkla suçlandığım için yine aynı numarayı uygulayacaklardır. Ama garip bir hareketlilik var, benden söylemesi... Gelmekte olan darbe girişimini tahmin ettiğim yazımın başlığı ile bitirelim: Biz hazırız"

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Mert
  1 ay önce
  Şeytan suratlı kadın meymenet yok suratında
 • dayı
  1 ay önce
  Dünün fetöcü ablası kıymete bindi trt yönetimine atandı ve bugün coşmuş konuşuyor. Bunlar için tek sözüm 3 y....y....y......
 • Adam
  1 ay önce
  İnsanların aklıyka alay eden bopçularsan bunaldık millet olarak.