'Help Turkey' paylaşımlarına soruşturma açılmıştı: Erdoğan'ın Amerika'dan yardım istediği ortaya çıktı!

Orman yangınlarında yetkililerin gerekli müdahaleleri kısa sürede yapamaması üzerine vatandaşlar sosyal medya aracılığı ile çeşitli ülkelerden yardım çağrısında bulunmuştu. Yardım çağrısında bulunan vatandaşlar için soruşturma açılacağını söyleyen Erdoğan’ın, ABD’den yardım istediği ortaya çıktı.

'Help Turkey' paylaşımlarına soruşturma açılmıştı: Erdoğan'ın Amerika'dan yardım istediği ortaya çıktı!
09 Ağustos 2021 - 10:00
Türkiye geçtiğimiz hafta art arda çıkan orman yangınları ile yüzleşmiş ve yetkililer, orman yangınlarını söndürme konusunda kısa sürede başarılı olamamıştı. Halk, bu başarısızlık sonucunda orman yangınlarında ekolojinin daha fazla harap olmaması için sosyal medya üzerinden diğer ülkelerden yardım çağrısında bulundu. Yardım çağrısının Türkiye’yi küçük düşürdüğünü belirten ve “Help Turkey” kampanyasına destek verenler hakkında dava açılacağını ifade eden Erdoğan, ABD’den yardım talebinde bulundu. 


ABD Türkiye Büyükelçiliği yaptığı paylaşımda, “Türkiye, COVID-19’la mücadelenin başında yardım talebimize KKE ile yanıt vermişti. Bu jeste karşılık olarak Türkiye’nin orman yangınlarını bastırma konusundaki yardım/destek talebine yanıt vermekten gurur duyuyoruz” ifadelerini kullanırken yardım kapsamında Chinook modeli ABD yapımı askeri helikopterlerin gönderileceği duyurdu.

İşte o paylaşım;

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mert
  2 ay önce
  Sizler daşaklı T.C. Savcıları olmuş olsaydınız uyuşturucu baronlarıyla mafya düzeni kurmuş eşkiya çete AKP hükümetine el atardınız. LANET olsun sizin gibi Savcılara. Yarın mahşerde alemlerin Rabbi olan Allah'ın önünde cübbeleriniz katlanıp dürülüp suratlarınıza bir paçavra bez gibi savrularak çarpılacak. O günleri mutlaka görecek tadacaksınız.
 • Mert
  2 ay önce
  EY T.C. SAVCILARI!! Ne yani şimdi 2 milyon insanı suçlumu ilan ediyorsunuz? Ne yani şimdi 2 milyon insanı hapsemi atacaksınız? 08. Pazar akşamı Alman Televizyon kanalı RTL Aktuell şöyle haber verdi. Yunanistana yardım gönderen Alman hükümetinin, aynı zamanda Türkiye uluslararası alanda yardım talebinde bulunmuş olduğunu haber yaptı. Nedir bu Saray kulu olmuş Putperestlik? Sizler T.C. Savcılarımısınız yoksa Sarayın mı?