Orman Genel Müdürlüğü, basketbol takımına 40 milyon lira harcamış! Pakdemirli'nin eşinin arkadaşı bile kadroda

Orman yangınlarının ardından yıllık 4 milyar lira ödeneğe sahip olan Orman Genel Müdürlüğünün orman yangınları için ayırdığı 190 milyon TL’nin yalnızca 3 milyonunu harcaması dikkat çekmişti. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Orman Genel Müdürlüğünce kadın ve erkek basketbol takımlarına 40 milyon TL harcayan Ormanspor’a aktarılan bütçeyi ve bazı sporculara ödenen ücretler için TBMM’ye soru önergesi verdi. 

Orman Genel Müdürlüğü, basketbol takımına 40 milyon lira harcamış! Pakdemirli'nin eşinin arkadaşı bile kadroda
09 Ağustos 2021 - 09:21
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesini TBMM’ye veren CHP Ankara Milletvekili Emir, OGM’nin 190 milyon liralık bütçesinin yalnızca 3 milyon lirasını kullanmasına dikkat çekti ve “Ormanspor’a ayrılan bütçeye baktığımızda da neredeyse 40 milyon TL harcandığını görüyoruz. Bu bütçe Basketbol Ligi’nde yarı final oynayan Beşiktaş’ın neredeyse dört katı büyüklüğünde” dedi. 

Cumhuriyet'ten Erdem Sevgi'nin haberine göre; CHP’li vekil, kulüpteki yöneticiler ve ilişkileri ile ilgili çarpık ve şüpheli bazı durumlar tespit etti. Emir, “Kulüp yöneticilerinden Akın Alemdar’ın oğlu Mert Alemdar, ilk lisansını 2011 yılında Ormanspor’dan almış ve 10 yıldır takımda oynamaya devam ediyor. İstatistikler ise bize Mert Alemdar’ın maçlarda çok fazla süre almadığını gösteriyor. Buna rağmen geçen yıl Süper Lig kadrosunda yine yer almış. Kulüp, oyuncularla yapılan sözleşme ücretlerini ise açıklamıyor. Kamu kaynağı kullanan bir kulüp oyuncularla yapılan sözleşme ücretlerini neden açıklamaz?” sorusunu yöneltti. 

42 YAŞINDA OLMASINA RAĞMEN TAKIMDA YER ALAN OYUNCU, BAKANIN EŞİNİN ARKADAŞI ÇIKTI 
Ormanspor kadın basketbol takımında dikkat çeken bir başka durum olduğunu da belirten Emir, yaş ortalaması 26,5 olan takımın 42 yaşındaki oyuncusu Nilay Kartaltepe’nin yeni sözleşme imzalamasına dikkat çekerek “Başarılarına ve kariyerine yönelik söyleyecek bir sözümüz yok ancak, 42 yaşına gelip de halen takımda oynuyor olması, spor otoritelerince de garip karşılanıyor. Nasıl olabiliyor diye araştırdığımızda ise Kartaltepe’nin, Bakan Pakdemirli’nin eşi Ahu Pakdemirli ile yakın arkadaş olduğunu görüyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum