'Help Turkey' paylaşımları hakkında soruşturma başlatıldı!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, orman yangınları ile ilgili sosyal medyada yapılan “Help Turkey” paylaşımları işin soruşturma başlattı.

'Help Turkey' paylaşımları hakkında soruşturma başlatıldı!
05 Ağustos 2021 - 09:52
Türkiye’de yaşanan orman yangınları ile ilgili sosyal medya üzerinden başlatılan “Help Turkey” kampanyası ile yapılan paylaşımlara Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı resen soruşturma başlattı. Kampanya için 3 milyona yakın paylaşım yapılmıştı. 

YARDIMA İHTİYACIMIZ YOK
Binlerce paylaşım yapılan  “Help Turkey” etiketinden sonra Twitter’da “We Don’t Need Help” etiketi başlatılmıştı. 

"AMAÇ DEVLET- MİLLET BİRLİKTELİĞİMİZİ ZAYIFLATMAK"
“Help Turkey” etiketi ile başlatılan kampanyaya AKP cephesinden birçok tepki gelmişti.  İletişim Başkanı Fahrettin Altun etikete yönelik Twitter hesabından şu paylaşımı yapmıştı; 

“İyi niyetli her yardım ve katkı milli birlikteliğimizin gereğidir. Ancak bu akşam itibariyle yurt dışından ve tek merkezden organize edilen sözde yardım kampanyası ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet-millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır.”

"YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR YANAR"
Cumhurbaşkanı Erdoğan da, dün yaptığı açıklamada konu ile ilgili “Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bu yatsıya kadar bile yanmadı” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    2 ay önce
    Ne yani en az 1.5 milyon insanı hapse mi tıkacaksınız? Peki biz yangınları bilerek söndürmeyenler hakkında “Vatan Hainliği” suçlamasıyla dava açabiliyor muyuz Sayın iki yüzlü münafık kula kul olmuş Putperest partizan Savcılar ? A pardon unutmuşum, bağımsız savcı kalmamıştı değil mi bu ülkede?