Hatay Dörtyol'daki Kur'an kursunda dayak skandalı!

Kur'an kursunda dayak skandalı... Hatay Dörtyol Yeni Yurt Merkez Camisi'nde, cami imamı olduğu belirtilen şahıs Kur'an kursuna gelen çocuğu arkadaşlarının önünde darp etti. Şahsın daha önce defalarca kez şikayet edilmesine rağmen soruşturma bile geçirmediği öğrenildi.

Hatay Dörtyol'daki Kur'an kursunda dayak skandalı!
13 Temmuz 2021 - 14:39 - Güncelleme: 13 Temmuz 2021 - 20:16
AYKIRI / BERAT TEMİZ

Hatay'ın Dörtyol ilçesindeki Yeni Yurt Merkez Camisi'nde çekilen skandal görüntüler gündeme bomba gibi düştü. Cami imamı olduğu belirtilen bir şahıs, Kur'an kursuna gelen küçük çocuğu arkadaşlarının önünde darp etti.

Kurstaki bir başka öğrenci tarafından çekilen görünütlerde, şahsın öğrenciye tokatlar attığı daha sonrada havaya kaldırıp yere fırlattığı görülüyor. Ayrıca kursta bulunan diğer öğrencilerin korkudan panikle kaçıştığı kameralara yansıdı.

Söz konusu cami imamının daha önce defalarca kez şikayet edildiği ancak hiçbir şekilde soruşturma açılmadığı öğrenildi.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından bölgede yaşayan bir vatandaş, "Çok şükür ki bir insaflı çıkıp çekmiş çocuklarımızı gönderemiyorduk korkudan. Kaç kez şikayet ettik ama arkasında kim varsa bi şekilde arkasını kurtarıyordu. Hiç bir camiye yakışmayan ahlaksız bir adam. Çocuklarımızı dövdüğünde dışarıdakiler, 'Çocuklarda abartmasın' diyorlardı. Alsın şimdi inanmayanlar" yorumunda bulundu.

İşte o skandal görüntüler;SORUŞTURMA VE SUÇ DUYURUSU
Görüntüler sosyal medyada paylaşılması ve büyük tepki çekmesinden sonra Dörtyol Kaymakamlığı ve Dörtyol İlçe Müftülüğü tarafından müezzin hakkında idari soruşturma başlatıldı. Bu arada çocuğuna darp raporu alan baba Adem G., de Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Savcılık da iddialar üzerine adli soruşturma başlattı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum