Google'dan Chrome kullananlara kritik uyarı: Milyonlarca cihaz tehlikede!

Google, internet tarayıcısı Chrome'un hacker'ların hedefi olduğunu açıkladı. Şirket, ortaya çıkan 30 güvenlik açığından 7'sinin 'yüksek riskli' olduğunu vurguladı. Kullanıcıların etkilenmemek için güncelleme yapması lazım. İşte adım adım yapmanız gerekenler

Google'dan Chrome kullananlara kritik uyarı: Milyonlarca cihaz tehlikede!
28 Nisan 2022 - 13:50 - Güncelleme: 28 Nisan 2022 - 13:54


Google tarafından kullanıcılarına yeni bir uyarı geldi. Şirketin güvenlik güncellemesinde Chrome'da 30'dan fazla açık bulunduğ ve bu açıkların yedisinin yüksek risk içerdiği ve halihazırda bazı kullanıcıların etkilendiği bildirildi.

Şirket, etkilenen kullanıcılara ilişkin detay belirtmezken, kısa sürede güvenlik güncellemelerinin yapılacağını söyledi.

30 AÇIK BULUNDU, 7'Sİ YÜKSEK RİSKLİ
Söz konusu paylaşımda Siber Saldırı sonrası 30 güvenlik açığı ortaya çıkarken, bunların 7'sinin 'yüksek riskli' olduğu duyuruldu. Siber saldırı sonrası oluşan güvenlik açığının Windows, macOS ve Linus'u etkilediği de gelen bilgiler arasında.

GÜNCELEME NASIL YAPILIYOR?
NTV'de yer alan habere göre; Chrome belirli aralıklarla cihazlar için otomatik güncellemeler yayınlıyor. Kullanıcılar bu süreyi beklemeden de kendileri Chrome servisini güncelleyebiliyor. İşte adım adım güncelleme yöntemi:

1 - Chrome'da sağ üst taraftaki üst üste duran üç noktayı tıklayın (X işaretinin hemen altında)

2- Ardında sırasıyla Ayarlar > Yardım > Google Chrome Hakkında seçeneklerini takip edin.

3- Google'ın son güncellemesini yükleyin ve sistem uyarı verdiğinde Chrome'u yeniden başlatın.


YORUMLAR

  • 0 Yorum