Gonca Vuslateri'den Egemen Bağış'a "Bakara makara" göndermesi

Oyuncu Gonca Vuslateri, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak AKP'li Egemen Bağış’ın 'Bakara makara' sözüne göndermede bulundu.

Gonca Vuslateri'den Egemen Bağış'a "Bakara makara" göndermesi
04 Ocak 2022 - 17:03


Ünlü oyuncu Gonca Vuslateri Kur’an-ı Kerim okumaya başladığını belirterek, eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın 'Bakara makara' sözüne göndermede bulundu. Vuslateri, “Önce o sureye bir baktım.. Güzel.. Cezasız kalmayacak. Amin” ifadelerini kullandı.

Kur’an-ı Kerim okumaya başladığını belirten Vuslateri’nin paylaşımı şöyle:
"'Benim ayetlerimi birkaç paraya değişmeyin. Ancak benden korkun.' BAKARA suresi 2.41. / 'Aman ya ne bileyim ağabey okuyoruz Bakara makara... Hehe... Hiç hi..' demişti biri değil mi... Bugün Kuran-ı Kerim okumaya başladım. Önce o sureye bir baktım... Güzel... Cezasız kalmayacak. Amin."

"BAKARA MAKARA" OLAYI NEDİR?
17-25 Aralık operasyonu sırasında ortaya çıkan ses kayıtlarından biri dönemin Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’la gazeteci Metehan Demir arasında geçiyordu. Konuşmada Bağış’ın, “Her cuma bir ayet sallıyorum, Bakara makara” ifadesi yer almıştı.

Ses kaydının ‘montaj’ olduğunu savunan Bağış, bir süre sessiz kalsa da sonraki yıllarda Türkiye’nin Prag Büyükelçisi olarak atanarak ödüllendirilmişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum