Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin paylaştı: Yıldız Koy gerçekleri

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, Yıldız Koy'un imara açılması iddialarına ilişkin çarpıcı bir video yayınladı. Çetin, AK Parti döneminde bölgenin imara açıldığını hatırlatırken, hedef gösterip, konuyu çarpıtanlara tepki gösterdi.

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin paylaştı: Yıldız Koy gerçekleri
12 Ekim 2021 - 13:19 - Güncelleme: 12 Ekim 2021 - 13:28
Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, Gökçeada'nın en güzel noktalarından biri olarak gösterilen Yıldız Koy ile ilgili çarpıcı bir video paylaştı. Çetin, Koy için  "İYİ Partili Belediye tarafından imara açıldı" ifadesiyle yapılan haberlere tepki gösterirken, Yıldız Koy'un 2012 yılında AKP döneminde imara açıldığını belirtti. Çetin, 'Yıldız Koy'u üzerinden hedef gösterenlere ise sert tepki gösterdi.

Ünal Çetin, sosyal medya hesabından paylaştığı videoya "Gökçeada Belediyesini karalamak adına yapılan bu yalan haberleri şiddetle kınıyor, tüm medya kuruluşlarını ve kamuoyunu gerçeklerle yüzleşmeye, dürüstlüğe davet ediyorum" notunu düştü.

Çetin, videoda "Bize gelen tüm tehditler, bize yapılan tüm vaatler. Hepsini elimizin tersiyle ittik. Onlar yalanlarına ve iftiralarına devam etsin; Biz ise milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Çetin'in paylaştığı video şöyle:
Gökçeada Belediyesi, geçtiğimiz günlerde de olay hakkında açıklama yapmış ve bölgenin AKP'nin yönetimde olduğu 2012 yılında imara açıldığını belirtmişti. 

Belediyeden yapılan açıklama şu şekildeydi:
"Gökçeadamızın, doğal güzellikler ve konumu itibariyle en güzel noktalarından biri olan Yıldızköy’ün imara açılması konusuyla ile ilgili bir takım iddialar öner sürülmekte, haberler yapılmaktadır.

Öncelikle altını önemle çizmek isteriz ki Yıldızköy’ün imara açılması 2012 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin belediye başkanlığı döneminde gerçekleşmiştir.

Mevcut Gökçeada Belediyesi yönetiminin, konuyla ile ilgili bir karar alması söz konusu bile değildir.

İkinci olarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2015 yılında Yıldızköy’ü “Konut Gelişim Bölgesi” ilan etmiştir.

Ancak ne hikmetse, başta Demirören medya grubu ve türevleri olmak üzere konuyu çarpıtarak, kamuoyu nezdinde manipüle etme çabasına girişmişlerdir.

“Yıldızköy ranta ve imara açılıyor” yalanlarıyla belediyemiz hedef gösterilmekte, kamuoyu nezdinde itibar suikasti gerçekleştirilmek istenmektedir.

Gökçeada Belediyesi mevcut yönetiminin bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalar, imar ve çevre hassasiyetleri taraflı/tarafsız birçok kesim tarafından takdir edilmiştir.

Bu konuda aleyhimizde oluşturulmak istenen kamuoyunun meşruluğu olmadığı gibi, belediyemizi hedef alan bir operasyon olduğu açıktır.

“Havuz medyası” olarak adlandırılan grubun tüm parçaları eş zamanlı olarak bugün konuyu gündeme getirmiş ve bizleri suçlamaya kalkışmışlardır.

Kendi karanlıklarında boğulan bu grupların belediyemiz üzerinden yapmak istedikleri hiçbir yalana, saldırıya müsaade edilmeyeceğini konuyla ilgili tüm yasal süreçleri başlatacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin döneminde Yıldızköy imara açılırken tek satır yazmayanlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2015 yılında bölgeyi “Konut Gelişim Bölgesi” ilan etmesine yorum yapmayanlar, belediyemizi hedef almaktadırlar.

Akılla, mantıkla izahı yapılamayacak bu durumu kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz.

Öte yandan Yıldızköy’ün imara kapatılması için başlatılan imza kampanyasına Gökçeada Belediyesi Başkanı Ünal Çetin’in bizzat imza attığını da hatırlatmak isteriz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum