Gökçeada Belediyesinden "Yıldız koy" haberlerine çok sert tepki

Belirli basın grupları tarafından "Gökçeada Yıldız koy imara açıldı" haberlerinin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Demirören Haber Ajansı tarafından servis edilen haberle ilgili Gökçeada Belediyesi "Adalet ve Kalkınma Partisi döneminde alınan imar kararından bizi sorumlu tutmanın akılla, mantıkla izahı bulunmamaktadır" açıklaması yaptı.

Gökçeada Belediyesinden "Yıldız koy" haberlerine çok sert tepki
07 Ekim 2021 - 19:32 - Güncelleme: 07 Ekim 2021 - 19:52

Gökçeada'nın doğalgüzellikleri bakımından en güzel noktalarından biri olarak gösterilen Yıldızköy ile ilgili medyada çıkan haberler dikkat çekti.

Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen, daha sonrasında Duvar, Sol, Haberler gibi internet siteleri tarafından haberleştirilen konununun gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Yapılan haberlerde "Yıldız koyu İYİ Partili Belediye tarafından imara açıldı" ifadesi kullanılırken, Gökçeda Belediyesi'nden çok sert bir açıklama geldi.

İMARA AÇAN AK PARTİ
Konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yapan Gökçeada Belediyesi, bölgenin 2012 yılında imara açıldığını belirtti.

Açıklamada, Yıldızköy'ün Adalet ve Kalkınma Partisi'nde olduğu dönemde imara açıldığı vurgulanırken, 2015 yılında ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından "Konut gelişim bölgesi" ilan edildiğine dikkat çekildi.

İşte belediyeden yapılan o açıklama:

"Gökçeadamızın, doğal güzellikler ve konumu itibariyle en güzel noktalarından biri olan Yıldızköy’ün imara açılması konusuyla ile ilgili bir takım iddialar öner sürülmekte, haberler yapılmaktadır.

Öncelikle altını önemle çizmek isteriz ki Yıldızköy’ün imara açılması 2012 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin belediye başkanlığı döneminde gerçekleşmiştir.

Mevcut Gökçeada Belediyesi yönetiminin, konuyla ile ilgili bir karar alması söz konusu bile değildir.

İkinci olarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2015 yılında Yıldızköy’ü “Konut Gelişim Bölgesi” ilan etmiştir.

Ancak ne hikmetse, başta Demirören medya grubu ve türevleri olmak üzere konuyu çarpıtarak, kamuoyu nezdinde manipüle etme çabasına girişmişlerdir.

“Yıldızköy ranta ve imara açılıyor” yalanlarıyla belediyemiz hedef gösterilmekte, kamuoyu nezdinde itibar suikasti gerçekleştirilmek istenmektedir.

Gökçeada Belediyesi mevcut yönetiminin bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalar, imar ve çevre hassasiyetleri taraflı/tarafsız birçok kesim tarafından takdir edilmiştir.

Bu konuda aleyhimizde oluşturulmak istenen kamuoyunun meşruluğu olmadığı gibi, belediyemizi hedef alan bir operasyon olduğu açıktır.

“Havuz medyası” olarak adlandırılan grubun tüm parçaları eş zamanlı olarak bugün konuyu gündeme getirmiş ve bizleri suçlamaya kalkışmışlardır.

Kendi karanlıklarında boğulan bu grupların belediyemiz üzerinden yapmak istedikleri hiçbir yalana, saldırıya müsaade edilmeyeceğini konuyla ilgili tüm yasal süreçleri başlatacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin döneminde Yıldızköy imara açılırken tek satır yazmayanlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2015 yılında bölgeyi “Konut Gelişim Bölgesi” ilan etmesine yorum yapmayanlar, belediyemizi hedef almaktadırlar.

Akılla, mantıkla izahı yapılamayacak bu durumu kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz.

Öte yandan Yıldızköy’ün imara kapatılması için başlatılan imza kampanyasına Gökçeada Belediyesi Başkanı Ünal Çetin’in bizzat imza attığını da hatırlatmak isteriz."
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum