Giresun'da "Kilise çanına benziyor" denilerek yıkılan saat kulesinin yerine fayanstan saat kulesi yapıldı!

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu tarafından "Rumların çan kulesinden esinlenilmiş" denilerek yıkılan saat kulesinin yerine fayanstan saat kulesi dikildi.

Giresun'da "Kilise çanına benziyor" denilerek yıkılan saat kulesinin yerine fayanstan saat kulesi yapıldı!
09 Haziran 2021 - 13:59
Giresun'da eski Belediye Başkanı Kerim Aksu döneminde inşa edilen saat kulesi "Rumların çan kulesinden esinlenilmiş" denilerek yıkıldı. Yıkılan kulenin yerine fayanstan saat kulesi yapıldı.

“SAAT KULESİ ŞEHRİMİZE GÜZEL BİR ESTETİK KAZANDIRACAKTIR
Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, bugün, kilise çanına benzediği düşüncesiyle yıkıp yerine Selçuklu mimarisine göre yapıldığını ileri sürdüğü saat kulesinin açışını gerçekleştirdi.

Şenlikoğlu, “Şehrimizin kimliğinde çok önemli bir yer tutan ve hayata geçirdiğimiz şehir girişi ve meydan düzenlemesi kapsamında saat kulemizin de açılışını yapıyoruz. Saat kulesi şehrimize ve bu meydana güzel bir estetik kazandıracaktır. Türk tarihimizin izlerini taşıyan ve vatandaşlarımızın da görüşünü alarak yaptığımız saat kulemiz Giresun’umuza hayırlı uğurlu olsun.” ifadesini kullandı. 

Şenlikoğlu, “Çalışmalarımız vatandaşlarımızın daha iyi bir Giresun’da yaşayabilmesi içindir. Pandemi sonrasında saat kulesiyle başlayan hizmet açılış törenlerimiz birçok alanda devam edecektir” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum