Gezi olaylarıyla tanınan müezzin Fuat Yıldırım, organ nakli olmayı bekliyor!

Gezi Parkı olayları sırasında göstericilerin Dolmabahçe Bezmiâlem Valide Sultan Camisinde içki içtikleri iddia edilmişti. Caminin o dönemki müezzini Fuat Yıldırım ise "Ben camide içki içen görmedim, din adamıyım yalan söyleyemem" demişti. Yıldırım'ın kronik böbrek rahatsızlığı nedeniyle organ nakli olmayı beklediği öğrenildi.

Gezi olaylarıyla tanınan müezzin Fuat Yıldırım, organ nakli olmayı bekliyor!
18 Kasım 2021 - 15:35
Gezi Parkı olaylarıyla hafızalara kazınan Dolmabahçe Bezmiâlem Valide Sultan Camisi eski müezzini Fuat Yıldırım'dan kötü haber geldi.

Gezi Parkı olayları sırasında camide içki içildiği iddia edilmiş, cami müezzini Fuat Yıldırım ise polise ifade vermiş ve “Ben din adamıyım, yalan söyleyemem, içki içildiğini görmedim” demişti. Bu sözleriyle hafızalara kazınan Yıldırım'ın kronik böbrek rahatsızlığı nedeniyle haftanın üç günü diyaliz tedavisi gördüğü ve organ nakli olması gerektiği belirtildi.

Odatv'den Caner Taşpınar'ın Fuat Yıldırım ile ilgili yazısı şöyle:
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sözlerinin ardından sosyal medyada gündem olan Dolmabahçe Bezmiâlem Valide Sultan Camisi eski müezzini Fuat Yıldırım kronik böbrek rahatsızlığı nedeniyle haftanın üç günü diyaliz tedavisi görüyor, organ nakli olmayı bekliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün “Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması” programında, “Bunlar değil miydi Bezmialem Camii’nin içine bira kutularıyla giren” ifadelerini kullandı.

HANGİ CAMİDE GÖREV YAPIYOR
Erdoğan’ın sözlerinin ardından müezzin Fuat Yıldırım tekrar merak konusu oldu.

Fuat Yıldırım için sosyal medyada “nerede, ne yapıyor?” soruları ortaya atıldı.

Fuat Yıldırım'ın son dönemi;
Dolmabahçe Bezmiâlem Valide Sultan Camisi eski müezzini Fuat Yıldırım'ın kaderi Gezi Parkı olaylarından sonra değişti.

Olayların ardından yaşanan spekülasyonlardan sonra kendini Başakşehir’e bağlı Kayabaşı köyünde buldu. Sürgünden sonra Yıldırım, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın atamasına itiraz edip dava açtı.

Bugün ise artık o Karaköy’deki Arap Camii’nin müezzini.

FUAT HOCA ORGAN NAKLİ BEKLİYOR
Eşi lösemi hastası olan Fuat Yıldırım, köy camisine atanmasıyla zorluklar yaşadı.  Buna rağmen Fuat Yıldırım’ın eşinin sağlık durumu düzeldi.

Ancak, bu kez Fuat Yıldırım sağlık sorunları ile boğuşmaya başladı.  Fuat Yıldırım, kronik böbrek rahatsızlığı nedeniyle haftanın üç günü diyaliz tedavisi görüyor. Sağlığına kavuşması için tek çare ise  “organ nakli”… 

MÜEZZİN YILDIRIM NASIL GÜNDEM OLMUŞTU
Gezi Parkı olayları sırasında camide içki içildiği iddia edilmiş, cami müezzini Fuat Yıldırım ise içki içildiğini görmediğini söylemişti.

Fuat Yıldırım, Bezmialem Camii’nde yaşanlar nedeniyle polise de ifade vermiş ve “Ben din adamıyım, yalan söyleyemem, içki içildiğini görmedim” demişti. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum