İnternetten kaçak maç izleyenlere kötü haber: Erişim engeli cezası geliyor!

İnternetten kaçak maç yayınlarını engellemek için yeni bir düzenleme geliyor. Düzenlemeye göre, maç yayını yapan sitelere TFF Başkanı talimatıyla doğrudan erişim engeli getirilebilecek.

İnternetten kaçak maç izleyenlere kötü haber: Erişim engeli cezası geliyor!
18 Kasım 2021 - 15:27

Yurt içi ve yurt dışındaki futbol maçlarını internet üzerinden 'kaçak' yayınlayan internet sitelerini engellemek için çalışmalar devam ediyor. Buna göre, artık maçları kaçak yayınlayan internet sitelerine  erişim engeli cezası verilecek.

Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberine göre, TBMM'ye sunulan yeni torba yasa teklifiyle, maç yayını yapan bu sitelerin internet trafiği bant genişliği yüzde 90 oranına kadar daraltılacak ya da bu sitelerin yayınına erişim engeli getirilecek.

Teknik olarak yayına erişim engeli yapılamaması durumunda internet sitesinin tümüne yönelik erişim engeli uygulanacak. Bant daraltma ya da erişim engeline karar verme konusunda TFF Başkanı yetkili olacak.

YABANCI MAÇLAR DA DAHİL
Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışındaki futbol müsabakalarına ilişkin yayınların internet ortamında hukuka aykırı olarak kullanıma sunulduğunun tespit edilmesi halinde, yayın hakkı sahibinin talebi üzerine yine TFF Başkanı kararıyla bant daraltma ve yayın durdurmaya gidilebilecek. TFF, yurt dışından gelen bu tür başvurularda, yayın hakkına ilişkin sözleşmenin ibraz edilmesini isteyecek.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum