Gelecek Partisi'nde deprem! Genel Başkan Yardımcısı Neslihan Çevik istifa etti!

Gelecek Partisi'nde ani bir istifa depremi yaşandı. Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun yardımcısı Neslihan Çevik, partiden istifa ettiğini açıkladı. Çevik, neden istifa ettiğine dair açıklama yapmadı.

Gelecek Partisi'nde deprem! Genel Başkan Yardımcısı Neslihan Çevik istifa etti!
04 Haziran 2021 - 10:17

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'nde istifa depremi yaşanıyor. Genel Başkan Yardımcısı Neslihan Çevik, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Çevik, istifa nedenine dair bir bilgi vermedi. 

Çevik, sosyal medya paylaşımında, "Zorunlu açıklama: Kuruluşundan beri içinde yer aldığım Gelecek Partisi'nden bugün itibari ile ayrılmış bulunuyorum. Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Sn. Ahmet Davutoğlu'na ve tüm Gelecek Partililere saygı ve sevgilerimi sunar, kendilerine başarılar dilerim" ifadelerini kullandı.

NESLİHAN ÇEVİK KİMDİR?
Neslihan Çevik, 1980 yılında Ankara'da doğdu.

Neslihan Çevik, 2010 yılında Arizona Devlet Üniversitesi'nde sosyoloji doktorası yaptı. Muslimism in Turkey and Beyond: Religion in the Modern World (Türkiye ve ötesinde Müslümancılık: Modern Dünyada Din) adlı kitabı 2015 yılında Palgrave MacMillan tarafından yayınlandı.

Çevik, 2014'te Türkiye'ye döndü ve 'üçüncü dalga terörizm' çalıştı. 2016-2018 yılları arasında İslam Birliği Teşkilatı (IBT) ve İslam Kalkınma Bankası (IKB) ile sosyal sürdürülebilir kalkınma aile, kadın, terörizm, gençler, girişimcilik, istihdam gibi konularda çeşitli çalışmalar yaptı ve projeler yürüttü.

2019 yılında Gelecek Partisi çatısı altında siyasete girdi ve ilk Başkanlık Kurulu’nda İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum