Erdoğan'dan yakın çevresine 'Mansur Yavaş' talimatı: "Sessiz kalın"

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, bugünkü yazısında Cumhurbaşkanlığı seçimi hakkında çarpıcı ifadeler kullandı. Takan, Erdoğan'ın seçimlerde rakip olarak Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı istediğini yazdı. Ayrıca Takan, Erdoğan'ın yakın çevresine Mansur Yavaş hakkında talimat verdiğini belirtti.

Erdoğan'dan yakın çevresine 'Mansur Yavaş' talimatı: "Sessiz kalın"
04 Haziran 2021 - 10:06

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, "Erdoğan’ın birinci tercihi; Mansur Yavaş" başlığıyla kaleme aldığı yazısında çarpıcı ifadeler kullandı. Takan, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçiminde rakip olarak Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı istediğini yazdı.

Erdoğan'ın yakın çevresine Mansur Yavaş hakkında talimat verdiğini ifade eden Takan, "Erdoğan, yakın çevresine 'Mansur Yavaş aleyhine bir şeyler söylemeyin. Ona karşı sessiz kalın' talimatı vermiş. "Seçim sathı mahaline girdiğimizde son 4 ayda düzenleyeceğimiz kampanyalarla ‘Ankara’yı yönetemeyen devleti mi yönetecek’ der ezer geçeriz” demiş" diye yazdı.

Erdoğan, Mansur Yavaş’ı ilk turda yeneceğini hesaplıyormuş. ifadelerini kullanan Takan'ın yazısı şu şekilde;

"Yandaşlar, son günlerde anket taarruzuna geçince merak edip saray kaynaklarıma yöneldim. Onlara anket sonuçları ve değerlendirmelerini sormadım. Tayyip Erdoğan’ın karşısında en çok kimi aday olarak görmek istediğini merak ettim. Net isim vererek konuştular. Şöyle bir tablo ortaya çıkıyor;

-Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun tüm ısrarlı açıklamaları ve geliştirdiği yeni stratejilere rağmen kendisinin karşısına aday olarak çıkacağına ufak da olsa bir ihtimal vermiyor.

-Erdoğan, karşısına Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş’ın çıkarılmasını istiyor ve bekliyor. Bu 2 isimden hangisi karşısında olursa mutlaka kazanacağını hesap ediyor.

-Tayyip Erdoğan, Ekrem İmamoğlu’na karşı yapılan kampanyalarla, “Ekrem İmamoğlu eşittir HDP/PKK” algısının kamuoyuna iyice pekiştirildiğini ve artık bu algının tersine çevrilmesinin imkansız olduğunu düşünüyor.

– Erdoğan, Mansur Yavaş’ın Ankara’yı iyi yönetemediğini başarılı proje ve icraatlara imza atamadığını etrafına anlatıyor. Bu yüzden karşına çıkarsa ilk turda yeneceğini hesap ediyor. Erdoğan, yakın çevresine “Mansur Yavaş aleyhine bir şeyler söylemeyin. Ona karşı sessiz kalın” talimatı vermiş. “Seçim sathı mahaline girdiğimizde son 4 ayda düzenleyeceğimiz kampanyalarla ‘Ankara’yı yönetemeyen devleti mi yönetecek’ der ezer geçeriz” demiş.

Erdoğan’ın karşısına aday olarak çıkmasını istediği adaylar arasında ilk tercihi kimmiş?.. Sorumun cevabı;

Mansur Yavaş…

Neden?..

Tayyip Erdoğan, Mansur Yavaş’ı ilk turda yeneceğini hesaplıyormuş. Eğer, ikinci tercihi Ekrem İmamoğlu karşısında olursa, ikinci tura kalma ihtimaline karşı, İYİ Parti seçmeninin ya ona oy vererek ya da sandığa gitmeyerek kendisine destek olacağına inanıyormuş.

Evdeki hesap çarşıya uyar mı?.. Yaşayarak göreceğiz!.."


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • çiçek hanım
    2 hafta önce
    hayallerde yaşıyor bazıları..:) seçim olsun da görürsünüz...