Fransa'da 19 yaşındaki genç Macron'un aşı kartını kullandı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un kimlik bilgileri geçtiğimiz hafta sızdırılmıştı. Bu gelişmenin ardından dikkat çeken bir olay yaşandı. 19 yaşındaki bir genç, Macron'un aşı kartını kullanırken yakalandı.

Fransa'da 19 yaşındaki genç Macron'un aşı kartını kullandı
11 Ekim 2021 - 08:59

Fransa'da toplu taşıma, hastane, restoran, bar, kafe, düğün ve seminer gibi yerlere girişte aşı kartı zorunlu oldu. Bu gelişmenin ardından Fransa'yı şaşkına çeviren bir olay yaşandı. 19 yaşındaki bir genç,  Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un aşı kartını kullandı. Gence 135 euro para cezası kesildi.

19 yaşındaki gencin, 5 Ekim'de Macron'un aşı kartıyla Marsilya Hastanesi'ne girmeye çalıştığı belirtildi. Güvenlik görevlileri tarafından yakalanan gencin, Macron'a ait aşı kartını kullandığının anlaşılmasının ardından polise haber verildiği ifade edildi.

135 EURO PARA CEZASI KESİLDİ
Birkaç saat gözaltında tutulan şahsa, "Bir yere giriş kontrolü sırasında başka bir kişiye ait sağlık kartını ibraz etmek" suçundan 135 euro ceza kesildi.

KİMLİK KARTI SIZDIRILMIŞTI
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Pfızer-BioNTech Covid-19 aşısını vurulduğunu bildiren özel Covid-19 sağlık kartı, birkaç sağlık çalışanı tarafından sosyal medyada sızdırılmıştı.

Fransa'da 9 Ağustos'ta yürürlüğe giren kişiye özel sağlık kartında, aşı bilgisi, son 48 saate ait negatif test sonucu ya da son 6 ayda hastalığa yakalanıp iyileşmiş olma bilgileri yer alıyor.

KART ZORUNLU HALE GELMİŞTİ

Covid-19 aşı kartı, restoran, bar, kafe, düğün, seminerler, ticaret fuarlarının yanı sıra aralarında tren, uçak ve otobüslerin bulunduğu uzun mesafeli toplu taşımada, hastanelerde ve huzurevlerinde bulunan ziyaretçiler ve hastaneye acilden girmeyen hastalar için zorunlu hale getirilmişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum