Fırıncılar Federasyonu Başkanı tarih verdi: Ekmek fiyatlarına zam!

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin buğdaya yüzde 22 zam yapmasının ardından ekmeğe zam yolda. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmek zammı için tarih verdi.

Fırıncılar Federasyonu Başkanı tarih verdi: Ekmek fiyatlarına zam!
30 Mart 2022 - 12:41


Toprak Mahsulleri Ofisi, buğdaya yüzde 22 zam yaptı. Ekmeklik buğdayın tonu 2 bin 650 liradan 3 bin 210 liraya çıkarıldı. Fiyat artışı ise ekmeğe zam olarak yansıyacak.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmek zammı için tarih verdi. Balcı, Ramazan'da fiyat artışı olmayacağını zammın bayramdan sonra yansıtılabileceğini söyledi.

SON ZAM ŞUBAT AYINDA YAPILMIŞTI
Diğer yandan, İstanbul'da ekmek fiyatlarına son zam şubat ayında yapılmıştı.

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) 10 Şubat'ta yapılan meclis toplantısında ekmeğe yüzde 31,4 zam kararı çıkmış; öncesinde ekmek fiyatlarını 3-3,5 liradan satan fırınlar olsa da, 210 gram ekmeğin fiyatı resmi olarak 3 liraya yükselmişti.


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mert
  1 ay önce
  ''RAMAZAN MAMALARINIZ'MI KALDI''? Allah belanızı vermedimi, imam hatipli liderinize Kur’an okuyor diye Oy verenlerin cezası Allah’tan gelmedimi? Gelmesi gerekiyordu. Zira gelmeseydi, bu sefer kendisi Adaletsizlerin en zalimi olurdu. Neden mi böyle söylüyorum? Şu beyinsiz Müslümanlar Kur’an’daki Rabbimin mesajını iyi anlamadıki. (Yunus 100) de Rabbim derki; Aklını kullanmayanların üstüne pislik yağdırırım derken, (Nisa 58) de bizden işimizi mutlaka Ehline vermemizi isterken, (Nisa 135) de, Velevki anamızın babamızın aleyhine bile olsa Adaletli olmamızı istemekteyken. (Bakara 204-206) Onların iş başına geldiklerinde neler yapabileceklerini bize söylerken. Uzatmayalım sizinde canınızı sıkmayayım. Şimdi bu insanlar hangi gıdayı yiyerek Oruç tutacaklar? Manda Yoğurdu mu? Hurma mı? Kestane Şekeri mi? Yağ, Un, Şeker, Ekmek, Et, Sebze, Meyve mi? Şimdi elktrik fişini herkes kıçına taksın cübbeli ahmet ünlü hoca gibi Allahuekber diye ezan okusun, belki kendinizi yetebilecek kadar elektrikinizi kendiniz üretirsiniz. Doğalgazı kapatan yakamayanlara gelince, işte onlara iki çift sözüm var, evinizde köşede bucak işe yaramayan battaniye kazaklarınız ne güne duruyor, bundan böyle onları bedeninize sarın öylece gününüzü geçirir uyursunuz. Tüm bunlar fanatik AKP partizanların yediği bok sebebiyle KUL hakkına girmiyormu? Onlara oy vermek desteklemek günaha zulüme Kul hakkına ortak olmak demektir. Allah ne diyor bizlere? Allah belanızı vermedimi daha akledip düşünmeyecekmisiniz? Hristiyan yahudi bunu düşünüyor, işi ehline veriyor, sen neden yapmıyorsun? Benim sizlere tavsiyem. Alışverişte alan veya satandan, kim namazlıyım abdestliyim diyorsa ondan kesinlikle uzak durun. Her hangi bir İş ortamında, iş yaparken, o ortamlar namaz abdest konuşulacak mekanlar değildir. Ne varki yaşın yanında kuruda yandı, masum insanlar da bu ağır faturanın bedelini ortak ededi, ve ödüyorlar, ödemeye devam edeceğiz.
 • Mert
  1 ay önce
  Din din diye Ülkeyi bu hale getirdiler. Ben buradan AKP oy veren herkese sesleniyorum. Sizden başka dinsiz birileri varmı acaba bu dünyada taptığınız reisiniz başta buna dahil olmak üzere. Bu nasıl Dindarlık, nasıl insanlık bunu bir Müslüman olarak anlamış değilim. Ben sizden beni yaradan Rabbime çok daha hakkıyla layıkıyla dindar bir Mümin olduğumu düşünüyorum. Neyimle mi? Hal ve davranışlarımla ne kadar Müslümanım. Hal ve davranışlarımla ne kadar iyi bir insanım. Hal ve davranışlarımla ne kadar Adaletliyim. Hal ve davranışlarımla Kul hakkına ne kadar saygılıyım. Bunu böylece sayfalar dolusu çoğaltabilirim. İslam ve iyi bir Müslüman olmak bunlardır. Yani müslümanlık 10 Madde’den oluşur. Hz. Allah; Hz. Musa (as)’a, 10 Madde’de ne emretmişse işte Müslümanlık odur. Önce okuyun okuyun okuyun. Namazınız takiyeniz başörtünüz sizi Cennete ***ürmez. Haramzadelere kucak açmak, onların bekçiliğini yapmak, onları savunan koruyup kollayanların ecir alacakları yerin adı cehennemdir.