TFF'de deprem: Nihat Özdemir'in sağ kolu Mehmet Baykan istifa etti

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Baykan, istifa ettiğini açıkladı. Baykan, MHK'nın 13 hakemi görevden almasıyla yaşanan süreç nedeniyle istifa ettiğini belirtti.

TFF'de deprem: Nihat Özdemir'in sağ kolu Mehmet Baykan istifa etti
30 Mart 2022 - 12:23 - Güncelleme: 30 Mart 2022 - 12:27


 Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, İdari ve Hukuk İşleri Sorumlusu Mehmet Baykan, MHK'nin hakemlerle ilgili aldığı kararın TFF Tahkim Kurulu'ndan dönmesi sonrası yaşanan sürecin ardından istifa ettiğini açıkladı.

Mehmet Baykan'ın Istifa açıklaması şu şekilde:
"MHK'nin, aralarında FIFA hakemlerimizin de bulunduğu bazı hakemleri klasman dışı bırakma teklifi TFF Yönetim Kurulumuz tarafından uygulamaya konulmuştur. Ancak bu süreçte ne yazık ki konunun TFF mevzuatlarında yer alan hukuki boyutu hiç konuşulup tartışılamadan işlem gerçekleştirilmiş ve yapılan itirazlar neticesinde TFF Tahkim Kurulu'nun kararı ile de yönetim kurulumuzun aldığı karar bozulmuştur.

Hukuk işlerinden sorumlu başkan vekili ve yönetim kurulu üyeliği görevini yürüten şahsımın bu konuda bir sorumluluk üstlenmesi kanaatine varmış bulunmaktayım. Bu nedenle TFF başkan vekilliği ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinden istifa ediyorum."


YORUMLAR

  • 0 Yorum