Filistin'den Erdoğan'a İsrail tepkisi! Hamas açıklama yaptı

Türkiye ile İsrail arasında 14 yıl sonra ilk kez gerçekleşen tarihi ziyaretin ardından Filistin tarafından açıklama geldi. Hamas, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile görüşen Erdoğan'a tepki gösterdi.

Filistin'den Erdoğan'a İsrail tepkisi! Hamas açıklama yaptı
10 Mart 2022 - 13:05


Filistin topraklarında faaliyet gösteren ve parlamentoda çoğunluğu bulunan Hamas, isim vermeden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İsrailli mevkidaşı Isaac Herzog’un görüşmesini kınadı.

Hamas tarafından yayınlanan açıklamada, “Arap ve İslam ülkelerindeki kardeşlerimize yapılan bu ziyaretler bizi çok üzüyor. Bu ziyaret, Gazze için ölen Türklerin kanını görmezden gelmek demek” ifadeleri kullanıldı.

NE OLMUŞTU?
Türkiye ile İsrail arasında yeni dönemin ilk adımları dün atılmıştı İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, 14 yıl sonra Türkiye ve İsrail arasında gerçekleşecek en yüksek düzeyli görüşme için Ankara'ya gelmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Herzog birebir görüşmüş ve ortak basın açıklaması yapmıştı.


 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    2 ay önce
    Erdoğan'ın bir MÜNAFIK olduğunu halen bu millet anlamadı. Ben sizler gibi Müslümanları Lanet ediyorum. Allah varsa hepinizin belasını versin. Zaten onunda hiç sesi bile çıkmyor Zalime zulümlerine devam etmesi için sanki kapı aralamış.