FETÖ fotoğrafı sonrası Nureddin Nebati ve Erdoğan hakkında suç duyurusu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ile fotoğrafının ortaya çıkmasının ardından HKP, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Nebati hakkında “Terör Örgütüne Yardım Etme” suçlamasıyla, suç duyurusunda bulundu.

FETÖ fotoğrafı sonrası Nureddin Nebati ve Erdoğan hakkında suç duyurusu
04 Aralık 2021 - 14:31 - Güncelleme: 04 Aralık 2021 - 14:41


Lütfi Elvan'ın istifasının ardından Erdoğan tarafından Hazine ve Maliye Bakanlığı’na Nureddin Nebati atanmıştı. Nebati’nin FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ile çekilmiş fotoğrafının ortaya çıkması kamuoyunda tepki ile karşılandı.


SUÇ DUYURUSU
Atamanın ardından HKP avukatları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati hakkında, “Terör Örgütüne Yardım Etme” suçunu işlediklerini iddia ederek, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. HKP avukatları tarafından Başsavcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde Nebati’nin FETÖ lideri çektirdiği fotoğrafı yer aldı.

“HUKUKA VE KANUNLARA AYKIRIDIR”
Dilekçede, “Şüpheli Nureddin Nebati’nin atamasını yapan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Hazine ve Maliye Bakanlığına FETÖ iltisaklı birini ataması hukuka da, kanunlara da aykırıdır. Bu nedenle Şüpheli Recep Tayyip Erdoğan ve Şüpheli Nureddin Nebati hakkında TCK 220/7-8 ve 314/3 hükümleri doğrultusunda soruşturma başlatılması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

“FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI BALKABAĞI GİBİ ORTADADIR”
Suç duyurusuna ilişkin HKP MYK Üyesi Adnan Okur açıklama yaptı. Okur, "HKP olarak bu atamayı yapan Recep Tayyip Erdoğan ile atanan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin cezalandırılmaları için suç duyurusunda bulunduk. Bu ülkenin en Vatansever, en Halksever, en Haksever Partisi Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu haksızlıklara, Halkın İktidarını kurma görevini omuzlarımızda ve bu sorumluluğu yüreğimizin en derinlerinde hissettiğimizden sessiz kalmadık, kalamazdık, kalmayacağız" ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hüseyin Özlem
    1 ay önce
    Yargının AKP'gillerin hukuk bürosuna döndüğü aşıkar.İlerde bu davalar yeniden bağımsız yargının önüne konacak.Savcılar ve yargıçlar bakımından hiçbir şekilde haklı bir mazeret ya da hukuka uygunluk hali vermez. Onlar bakımından da görevini kötüye kullanma suçunu oluşturur.HKP'nin Açtıığı davalarda kazanım az olsada devran döndüğünde kayda geçen bu suç dosyaları bir bir açılacak.İşlenen suçlar karşısında hiçbir toplumsal tepki vermeyenler suçludan yana taraftır.HKP taraf olmayarak fiili ve hukuki mücadele veriyor.Kutlarım.????????????