Fenerbahçe'nin borcu ne kadar?

Fenerbahçe'nin toplam borcunun 30 Haziran itibarıyla 5 milyar 420 milyon TL olduğu açıklandı.

Fenerbahçe'nin borcu ne kadar?
06 Kasım 2021 - 12:57

Fenerbahçe Kulübünün kasım ayı olağan yüksek divan kurulu toplantısı başladı. Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda Fenerbahçe’nin borcu açıklandı. Sarı Laciverlilerin 30 Haziran 2021 itibarıyla toplam borcunun 5 milyar 420 milyon lira olduğu belirtildi.

Finansal gelişmelerle ilgili bilgiler veren Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Erol Bilecik, ekonominin alfabesinin rakamlar olduğunu dile getirerek, ”Milyonlarca Fenerbahçeliyi bir arada tutan şeyin sayılarla, rakamlarla ifade edilemeyeceğini çok iyi biliyorum. Bizi bir arada tutan esas şey bu çubuklu sevda. Fenerbahçeli olmanın ne kadar önemli olduğunu anlatan binlerce şey var ama bugünkü atmosfere çok yakışacak birkaç şeyi sizlerle paylaşmak isterim. Günün ilk rakamı 6. Çünkü bugün 6 Kasım. 6 Kasım 2002’nin 6’ncı haftasında Galatasaray’ı 6-0 yenmemizin 19’uncu yıl dönümü. Bunu söylemeden geçemeyeceğim” dedi.

TOPLAM BORÇ 5 MİLYAR 420 MİLYON TL
Erol Bileciki’n ardından kürsüye gelen Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Vodina, denetim kurulu raporlarını sundu. Mehmet Vodina, Fenerbahçe Kulüp ve bağlı ortaklıklarının toplam borcunun 5 milyar 420 milyon TL olduğunu ifade etti. Vodina, ”30 Haziran 2021 tarihiyle yapılan incelemelerde kulübümüzün mali işler ile bütçe raporlama departmanı tarafından vergi usul kanunu hükümleriyle, ulusal finansal raporlama standartlarına göre hazırlanan Fenerbahçe Derneği ile bağlı kurumların finansal tabloları ile ilgili solo konsolide bütçeleriyle karşılaştırıldı. 30 Haziran 2021 tarihi itibarıyla Fenerbahçe ve bağlı ortaklıklarının toplam borcu 5 milyar 420 milyon TL’dir” dedi.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • atl
    2 hafta önce
    hakıkaten eziksınız hala gs yı 6 0 yenmıs onunla yasıyor gs kutlama yapsa sızınle ılgılı anılar hıcbıtmez