Fatih Altaylı'dan Nagehan Alçı'ya Boşnak göndermesi

Fatih Altaylı, "Beyoğlu’nun sokaklarında Fatih Altaylı'nın bahsettiği gibi Suriyeli çetelere hiç rastlamadım" diyen Nagehan Alçı'ya yanıt verdi. Altaylı, Alçı'ya 'Boşnak' göndermesinde bulundu.

Fatih Altaylı'dan Nagehan Alçı'ya Boşnak göndermesi
04 Nisan 2022 - 12:42


HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, köşe komşusu Nagehan Alçı'nın "Beyoğlu" yazısına yanıt verdi.

Altaylı, "Beyoğlu’nun sokaklarında Fatih Altaylı'nın bahsettiği gibi Suriyeli çetelere hiç rastlamadım" diyen Nahehan Alçı'nın eşi Rasim Ozan Kütahyalı'nın 2017 yılında kullandığı "Kusturmalı Boşnak saksosu" ifadesine gönderme yaptı.

Altaylı, "Odakule’nin hemen yanında, Kallavi sokakta, hala felafelci olmadıysa Fıccın diye şahane bir Lokanta vardır. Oraya gideriz. Merak etmesin, Boşnak Lokantası değil, Çerkes lokantasıdır." dedi.

Altaylı yazısında şu ifadeleri kullandı:
"Alçı’ya göre ben abartıyorum, biz abartıyoruz. Biz yalan söylüyoruz, o doğru.Fakat ilginçtir. Aynı hanımefendi, bundan birkaç sene öncesine kadar bizim “Bunların amacı başka, bunlar tehlikeli, inanç özgürlüğü başka devlette örgütlenmek, yapılanmak başka” diyerek tehlikeye dikkat çektiğimiz zamanlarda Fetullah Gülen ve Cemaatine övgüler düzüyor, bizi yalan söylemekle, bizi abartmakla suçluyorlardı. Yani tehlikeyi öngörmekte kimin daha yetkin, kimin ise sınıfta kaldığı malum. Bu yüzden yarın öbür gün herkesten çok Suriyeli ve göçmen düşmanı olurlarsa hiç şaşırmayın

"Ne de olsa “aldatılanların” güçlü olduğu bir ülke burası. Bu arada beni yemeğe de davet etmiş Nagehan Hanım. Böyle bir daveti geri çevirmek çok ayıba girer. Odakule’nin hemen yanında, Kallavi sokakta, hala felafelci olmadıysa Fıccın diye şahane bir Lokanta vardır. Oraya gideriz. Merak etmesin, Boşnak Lokantası değil, Çerkes lokantasıdır."


BOŞNAK TARTIŞMASI NEDİR?
Nagehan Alçı'nın eşi Rasim Ozan Kütahyalı, 2017 yılında Beyaz TV’de canlı yayınlanan futbol programı sırasında "Kusturmalı Boşnak saksosu" ifadesini kullanmıştı.

Gelen tepkiler üzerine özür dileyerek “Ben Aliya İzzetbegoviç hayranı bir insanım. Ben Boşnak kardeşlerimden tekrar, tekrar özür diliyorum. Bana düşman olanlar bu sözleri kullanarak bana saldırdılar. Kendi meselelerine asil Boşnak halkını karıştırmasınlar” diyen Kütahyalı, programdan çıkarılmıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum