Etek altı görüntüleri satan çeteye operasyon düzenlendi: Şüpheliler arasında beyin cerrahı var

İstanbul merkezli 22 ilde cinsel içerikli görüntüleri para karşılığında sattıkları belirlenen kişilere yönelik operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan 44 kişinin arasından beyin cerrahı dahi çıktı. Cerrahın telefonundan, bir iş arkadaşının etek altı görüntülerinin de çıktığı iddia edildi.

Etek altı görüntüleri satan çeteye operasyon düzenlendi: Şüpheliler arasında beyin cerrahı var
19 Ocak 2022 - 13:55


İstanbul'da cinsel içerikli görüntüleri Telegram'da kurdukları "Kuralsızlar Çetesi, Morp ve House Of Gavats Arayış" isimli sohbet gruplarından satan, yayan ve paylaşan 44 şüpheliden 37'si adliyeye sevk edildi.


İstanbul Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin İstanbul merkezli 22 ilde Özel Harekat destekli baskınlarında gözaltına alınan şüphelilerin, "çocuğun cinsel istismarı" kapsamına giren görüntüleri 10-30 lira arasında sattığı belirlendi.

BEYİN CERRAHI ÇIKTI
Sabah'ın haberine göre şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital malzeme ve suç unsuru ele geçirildi. Şüpheliler arasında Şanlıurfa'da görev yapan bir beyin cerrahının da bulunduğu ve bu doktorun el konulan dijitallerinde yüzlerce görüntü olduğu öne sürüldü.


Cerrahın telefonundan, bir iş arkadaşının etek altı görüntülerinin de çıktığı iddia edildi. Adliyeye sevk edilen 37 şüpheliden 1'i kamu görevlisi 9'u tutuklandı. Beyin cerrahının da aralarında olduğu 28 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum