Eşref Hamamcıoğlu Galatasaray başkanlığına aday oldu

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, Mayıs 2021’de yapılması planlanan başkanlık seçiminde aday olduğunu açıkladı Hamamcıoğlu, adaylığını açıklayan 4. isim oldu.

Eşref Hamamcıoğlu Galatasaray başkanlığına aday oldu
08 Nisan 2021 - 10:55

Galatasaray’da Mayıs 2021’de yapılması planlanan başkanlık seçimi öncesinde, Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu başkanlığa aday olduğunu duyurdu.

Resmi Twitter hesabından bir video yayınlayan Eşref Hamamcıoğlu, “Camiamızın bir iradeye ihtiyacı olduğunu hissediyorum. Bu yüzden bir adım öne çıkıyorum ve Galatasaray başkanlığı için adaylığımı koyuyorum” ifadelerini kullandı.

Daha önce Burak Elmas, Metin Öztürk ve Tuncer Hunca resmi olarak başkanlığa aday olduğunu açıklayan isimlerdi.

İşte Hamamcıoğlu’nun açıklaması:
"Ben Galatasaray’da yetiştim. Kim olduğumun cevabı da Galatasaray’da gizli zaten. Ben her gün Galatasaray’ı yaşayanlardanım. Büyüklerimiz bize her zaman soru sormayı öğretti, biz de her zaman sorguladık. Ne doğru, ne yanlış hep o gözle baktık, anlamaya çalıştık. Ben Galatasaraylıyım. Şikayet etmek yok genlerimde. Bir Galatasaraylı olarak görevlerim ve sorumluluklarım var. Böyle hisseden herkesle birlikte yürümeye hazırım. Camiamızın bir iradeye ihtiyacı olduğunu hissediyorum ve bu yüzden bir adım öne çıkıyorum ve Galatasaray başkanlığı için adaylığımı koyuyorum. Galatasaray olarak artık özümüze dönüş çok yakın. Tek ihtiyacımız, yani hatırlamamız gereken Galatasaray’a güven"

EŞREF HAMAMCIOĞLU KİMDİR?
Eşref Hamamcıoğlu, 1954 yılında İstanbul doğumludur. 1975 yılında Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra 1980 yılında Sorbonne 'Üniversitesi İşletme Bölümü'nü bitirdi.

1981-1992 yılları arasında Tekfen Holding'e bağlı grup şirketlerinde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. 1992-2012 yılları arasında Sodexo'da Kurucu Genel Müdür ve CEO olarak görev yapmıştır.

Ayrıca 1994-1998 yılları arasında Duygun Yarsuvat ve Anıl Büyükeroğlu, başkanlıklarında Galatasaraylılar Derneği Yönetim Kurulu'nda ve 2001-2002 döneminde Mehmet Cansun başkanlığında Galatasaray Spor Kulübü'nde Muhasip üye olarak çalışmıştır.

Türk-Fransız Ticaret Derneği, TÜSİAD, Türkiye Olimpiyat Komitesi üyesidir.

İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.


YORUMLAR

  • 0 Yorum