Erdoğan'dan Kemal Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara çağrısına cevap!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika ziyareti öncesi açıklamalarda bulundu. Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara yönelik sözlerine yanıt verdi. Erdoğan, "Nasıl olur da bu ülkenin memurlarını tehdit edersin? Sen kimsin ya?" dedi.

Erdoğan'dan Kemal Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara çağrısına cevap!
17 Ekim 2021 - 12:21 - Güncelleme: 17 Ekim 2021 - 12:35

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika turu kapsamında 17-20 Ekim tarihlerinde Angola, Togo ve Nijerya’ya gidiyor. Ziyaret öncesi havalimanında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genl Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bürokratlara yönelik çağrıda bulunduğu açıklamalarına yanıt verdi.


Erdoğan açıklaması şöyle:
"Bu açıklama CHP zihniyetinin, vesayet zihniyeti olduğunun itirafıdır. Bürokrasiyi, seçilmiş hükümete karşı çıkmaya davet etmek, vesayet çağrısından başka bir şey değildir. Bu hukuk dışı çağrı, kamu düzenine tehdittir.

Cumhurbaşkanından en alt düzeyindeki memuruna kadar herkes görevini hukuka uygun yapmak mecburiyetindir. Kılıçdaroğlu'nun kamu görevlilerine yönelik bu tehdidi, açıkça bir suçtur. Nasıl olur da bu ülkenin memurlarını tehdit edersin? Sen kimsin ya? Böyle bir şeyi nasıl yaparsın.

Bugüne kadar AK Parti zihniyetinden böyle bir şey duydun mu?  Kılıçdaroğlu'nun kamu görevlilerini hatta genel olarak milletimizi ilk tehdidi bu değildir. Hakimlerden başladı, polislere, öğretmenlere tehditler savurdu. Şimdi bir de tarih veriyor. Hadi bakalım, göreceğiz. Ne yapacağını göreceğiz. Bay Kemal, bu alan boş değil.

KILIÇDAROĞLU'NUN MERKEZ BANKASI'NIN ZİYARETİ
Merkez Bankası'nın bağımsızlığını tartışıyorsun. Merkez Bankası başkanı sana randevu verdi mi? Bağımsız olmamış olsaydı sana bu randevuyu vermeyebilirdi. Yalan yanlış açıklamalarla hala medyayı kandırmaya kalkıyorsun. Verdiğiniz rakamlar baştan aşağıya yalan, yanlış."


YORUMLAR

  • 0 Yorum