Taliban üyesi haritada Afganistan'ı bulamadı

Afganistan'da yönetimi ele geçiren terör örgütü Taliban ile ilgili bir video sosyal medyada gündem oldu. Fransız gazetecinin haritadan Afganistan'ı göstermesini istediği Taliban üyesi, Afganistan'ı bulamadı.

Taliban üyesi haritada Afganistan'ı bulamadı
17 Ekim 2021 - 12:16

Afganistan'da kontrolü tamamen ele geçirdikten sonra hükümetini de kuran terör örgütü Taliban'la ilgili gelişmeler kamuoyunda geniş yer bulmaya devam ediyor. Ülkeyi ele geçirdikten sonra ılımlı mesajlar veren ancak kısa zamanda bu sözleri unutup ülkeyi gelecek açısından karanlık günler beklediğinin emarelerini veren Taliban'la ilgili bir video ise sosyal medyada kısa sürede gündem oldu.


Paylaşım rekorları kıran videoda, Fransız bir muhabir röportaj yaptığı Taliban üyesine yanındaki küre dünya haritasında Afganistan'ın yerini göstermesini istiyor ancak vali bunun çok zor olduğunu söylüyor ve haritayı çevirip defalarca bakmasına rağmen yaşadığı ülkenin yerini bulamıyor.


Fransız muhabirin küre üzerinde Afganistan'ı göstermesi ve kendisine yardımcı olması üzerine elini o noktaya götüren Taliban üyesi "Evet anladım, yeşil olan yer mi?" yanıtını veriyor. Çok sayıda kullanıcının yorum yaptığı video Taliban hükümetinin yönetimine talip oldukları ülkeye ne kadar uzak olduklarını da gözler önüne seriyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum