Erdoğan'dan 'kaçak giriş' açıklaması: "Ördüğümüz duvarlarla engelleyeceğiz!"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, son 4 saatte 22 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklarken İran hududunda alınan önlemlerin incelenmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sınırlarda ördüğümüz duvarlarla giriş-çıkışları engelleyeceğiz" dedi.

Erdoğan'dan 'kaçak giriş' açıklaması: "Ördüğümüz duvarlarla engelleyeceğiz!"
15 Ağustos 2021 - 12:29
Milli Savunma Bakanı Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve 2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak ile İran hududunda alınan önlemleri inceledi. İncelemenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüşen Bakan Akar, çalışmalara ilişkin bilgi verdi. 

Erdoğan, “Çok farklı bir dönemden geçiyoruz, bir taraftan sel afetleri bir taraftan yangınlar. Bütün bunlar devam ederken bir de dedikoduya dayalı bir sıkıntı. Bu dedikoduya dayalı sıkıntıları da inanıyorum ki sizler bertaraf edeceksiniz. Bunları da aşmamız gerekiyor çünkü bir yalan terörü Türkiye'de estiriliyor. Bu yalan terörünü biz sizinle beraber aşacağız” dedi. 

Öte yandan Erdoğan, “Özellikle de bu sınırlarda ördüğümüz duvarlarla giriş-çıkışları da tamamen engellemiş olacağız. Çünkü bu hudutlardaki duvarlarımız bizim emniyet, güvenlik duvarlarımızdır. Bunu sizler başardığınız takdirde TSK'nin, güvenlik güçlerimizin yükü daha da hafifleyecektir. Bu duygularla sizleri tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum" açıklaması ile kaçak girişlerin önleneceğini ifade etti.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Alayi Hain bunlarin
    2 ay önce
    1 Milyon Afganliyi getirtti ancak heryerden protestolar gelince ve ANKET'ler dibe vurunca duvar ördürüyor ALLAHIM Aklima mukayyet ol...bu kadar MAL oglu Mallar Ülkeyi yönetiyor...