YÖK'ten üniversitelerde yüz yüze eğitim için açıklama!

Yükseköğretim Kurulu, 2021-2022 Eğitim ve Öğretim döneminde üniversitelerin açılıp açılmayacağına dair açıklama yaptı. 2020’nin ilk aylarından itibaren koronavirüs sebebiyle uzaktan eğitim veren üniversitelerin yüz yüze eğitime başlanması için gerekli çalışmaların yürütüldüğü duyuruldu. 

YÖK'ten üniversitelerde yüz yüze eğitim için açıklama!
15 Ağustos 2021 - 12:25
YÖK, yeni eğitim öğretim döneminin başlamasına kısa süre kala “2021-2022 Eğitim ve Öğretim dönemi için örgün programlarda "yüz yüze eğitime" başlanması için gerekli çalışmalarımız yürütülmektedir” şeklinde açıklama yaptı.

YÖK’ün açıklamasında “Salgının dinamik bir süreç olduğu göz önünde bulundurulduğunda, üniversitelerin ilgili kurulları tarafından salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programların farklı uygulamaları özelinde planlama yapılması gerektiği belirtilmiştir. Buna göre üniversitelerimizde ‘Koronavirus Komisyonları’ oluşturulmuş, hızlı karar mekanizmaları tesis edilmiştir” denildi. 

Öte yandan açıklamada salgının seyrine, alt yapı imkanları ve yerleşkelerin kapasitelerine göre, COVID-19 salgınına yönelik tedbirler kapsamında yükseköğretim kurumları tarafından gerektiğinde program özelinde yüz yüze ve çevrim içi öğretim yapılabileceği belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum