Emniyetten gençlere sosyal medya uyarısı

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, açıklama yaparak sosyal medya bağımlılığına karşı uyarıda bulundu. Emniyetten yapılan açıklamada "Yeni hobiler edinin, sevebileceğiniz farklı aktivitelerle ilgilenin. Sosyal medya kullanım süresini azaltın" denildi.

Emniyetten gençlere sosyal medya uyarısı
07 Ekim 2021 - 12:10

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, SİBERAY sosyal medya hesabından,  sosyal medya bağımlılığına karşı uyarılarda bulundu. Ayrıca sosyal medya bağımlılığına karşı alınması gereken önlemler sıralandı.

SİBERAY'ın paylaşımında sosyal medya bağımlılığının sürekli çevrim içi bulunma isteği ve bulunulmadığı dönemlerde huzursuz ve mutsuz hissedilmesi durumu olduğu belirtildi.

“YENİ HOBİLER EDİNİN, SOSYAL MEDYA KULLANIM SÜRESİNİ AZALTIN”
İletişim sorunlarının, yalnızlık ve asosyalleşmenin sosyal medya bağımlılığına iten sebeplerden olduğu ifade edilen paylaşımda, alınması gereken önlemler şöyle aktarıldı:

"Bu bağımlılık, özellikle çocuklar ve gençler için daha çok risk teşkil etmektedir. Sosyal medya platformlarına belirli bir süre ara verin ve gerçek hayata yönelin. Yeni hobiler edinin, sevebileceğiniz farklı aktivitelerle ilgilenin. Sosyal medya kullanım süresini azaltın. Gerektiğinde bir uzmandan destek alın."


YORUMLAR

  • 0 Yorum