Erdoğan'ın çay fırlatmasını taklit eden öğrencilere tutanak tutuldu

Kocaeli Anadolu Lisesi öğrencisinin, sınıf başkanı seçilmesinin ardından arkadaşlarına poşet çay dağıttığı video sosyal medyada gündem olmuştu. Çay dağıtan öğrencinin ve sınıf arkadaşlarının hakkında okul idaresi tarafından, "Cumhurbaşkanımızı taklit ettiğiniz ve bu davranışı yaparken de alaylı bir tavır sergilediğiniz tespit edilmiştir" denilerek tutanak tutuldu.

Erdoğan'ın çay fırlatmasını taklit eden öğrencilere tutanak tutuldu
07 Ekim 2021 - 10:56
Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde bulunan Kocaeli Anadolu Lisesi’nde bir öğrenci sınıf başkanı seçilmesinin ardından arkadaşlarına poşet çay fırlattığı video, sosyal medyada gündem olmuştu. Bunun üzerine harekete geçen okul idaresi, öğrencilere Cumhurbaşkanını taklit ve alay ettikleri gerekçesiyle tutanak tuttu.

‘ALAYLI TAVIRLA CUMHURBAŞKANINI TAKLİT ETTİNİZ’
Durumu fark eden okul idaresi, öğrencilere tuttuğu tutanakta, “Bu davranışla Cumhurbaşkanımızı taklit ettiğiniz, bu davranışı yaparken alaylı bir tavır sergilediğiniz, bu eylemi arkadaşlarınızla daha önceden planladığınız yaptığınız açıklamadan tespit edilmiştir” ifadelerine yer verdi.

'CEZA DEĞİL UYARI’
Okul Müdürü Sabit Mehmet Limon ise, “Bu tutanak ceza anlamında değil. Çocuklara yaptığının yanlış olduğunu, herhangi bir disiplin cezası anlamına gelmediğini bu konularda dikkatli olmamaları konusunda velileri ve çocukları yazılı olarak uyardık” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum