Emin Çölaşan: "Başkaları da günün birinde Vahdettin gibi gidecek"

Cumhuriyet'in 98. yılı nedeniyle bir yazı kaleme alan Sözcü yazarı Emin Çölaşan, "Hiç kimse endişe etmesin, başkaları da günün birinde Vahdettin gibi gidecek" dedi.

Emin Çölaşan: "Başkaları da günün birinde Vahdettin gibi gidecek"
29 Ekim 2021 - 11:04

Sözcü yazarı Emin Çölaşan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle "Cumhuriyet… Upuzun 98 yıl" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Çölaşan yazısında, "Cumhuriyet emin ellerde. Hiç kimse endişe etmesin, başkaları da günün birinde Vahdettin gibi gidecek ve laik Cumhuriyet sonsuza kadar yaşayacak" dedi.

Çölaşan yazısında şu ifadeleri kullandı:
"Türkiye Cumhuriyeti uzun süredir yobaz, gerici, din tüccarı ve Osmanlı hasretiyle yanıp tutuşan kafaların elinde. Diyanet dahil onlar Atatürk'e düşman. Cumhuriyet'e baş koyan, vatanı kurtaran kadrolardan tiksiniyorlar. Ama geçmiş olsun bayım, Osmanlı çoktaaan bitti. Hanedan çekti gitti, son padişah hain Vahdettin –hem de Müslümanların halifesi idi- vatan kurtarılınca İstanbul'dan bir İngiliz zırhlısına bindi, servetiyle birlikte  İngilizlere sığındı, kaçtı gitti…

Cumhuriyet emin ellerde. Hiç kimse endişe etmesin, başkaları da günün birinde Vahdettin gibi gidecek ve laik Cumhuriyet sonsuza kadar yaşayacak."


YORUMLAR

  • 0 Yorum