Diyanet, 29 Ekim Cuma hutbesinde Atatürk'ü anmadı!

Diyanet'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'ndaki Cuma Hutbesi'nin konusu "Yaşlılarımıza Vefa, Rahmet ve Mağfiret Vesilemizdir" oldu. Diyanet, daha Milli bayramlarda olduğu gibi yine Mustafa Kemal Atatürk'ü anmadı.

Diyanet, 29 Ekim Cuma hutbesinde Atatürk'ü anmadı!
29 Ekim 2021 - 10:52

Diyanet İşleri Başkanlığı, Cumhuriyet'in ilan edilişinin 98'inci yıl dönümünde hazırladığı Cuma hutbesinde yine Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü anmadı.

Cumhuriyet'in kuruluşunun kutlandığı bugünde Diyanet'in hutbesinin konusu Cumhuriyet değil, "yaşlılara saygı ve sevgi" oldu. "Yaşlılarımıza Vefa, Rahmet ve Mağfiret Vesilemizdir" konulu hutbede büyükleri, anne ve babaları yalnız bırakmayıp ihtiyaçlarını karşılamanın önemine dikkat çekildi.

ATATÜRK'Ü YİNE ANMADI
Hutbenin "Aziz Müslümanlar" denilerek seslenildiği son bölümünde ise günün anlam ve önemine değinildi. Ancak Cumhuriyet'in ilanının 98. yıl dönümü olduğu hatırlatılarak başlanan, 3 cümleden oluşan ilgili bölümde Atatürk'e yer verilmedi.

Hutbenin ilgili bölümü şöyle:
"Bugün Cumhuriyetimizin ilanının 98. yıl dönümü. Bu vesileyle şanlı Kurtuluş Mücadelemizde canlarıyla, kanlarıyla bu toprakları savunan ve vatanımızı bize emanet eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve devlet büyüklerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Yüce Rabbimiz kıyamete kadar bu mukaddes vatanda birlik ve beraberliğimizi, huzur ve kardeşliğimizi daim eylesin."

 


  YORUMLAR

  • 2 Yorum
  • tuganay
   1 ay önce
   Ali Erbas dünkü FETÖ'cüdür.Ve Kumpas bahanesiyle aralari acilmis gibi görünen ama gercekte Fetönün devami uygulamalarin son dönemlerde daha yogunlastigi görülüyor.Fetöcüler devlet kurumlarina ataniyor.Fetöcülerden Atatürk'ü sevmelerini beklemek baligin kavaga cikmasini beklemek gibidir.Son dönemlerde AKP ve isbirlikcilerinde rastlanan Atatürk sevdasi aldaticidir.Yalandir.Bir siyasi Islam Atatürkü sevemez.Diger yanda bunlarin agzindan Atatürk'ün adini duyulmasi bence Atatürkede hakarettir.Agizlari lagim kokanlarin Atatürkle isleri olmaz.
  • Solmaztürk
   1 ay önce
   Atatürk Türk Milletinin ebedi başkomutanı ve başbuğudur. Türkten gayrı olanların tavrına aldırmıyor ve seçimden sonra da gereken idari ve adli yargı gerekeni yapar diye bekliyorum.