Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Bayram ikramiyesine zam yapılacak mı?

Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı'nda verilen bayram ikramiyesi 2022 yılında da verilecek. Ramazan ayına günler kala vatandaşlar "Emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? Bayram ikramiyesine zam yapılacak mı?" sorusuna yanıt arıyor. İşte detaylar...

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Bayram ikramiyesine zam yapılacak mı?
25 Mart 2022 - 11:12


Ramazan ayına günler kala milyonlarca vatandaş 2022 bayram ikramiyesini araştırmaya başladı. Ramazan veKurban Bayramı olmak üzere iki defa ödenen bayram ikramiyesinin ne zaman ödeneceği ve zam yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu.

Peki, 2022 Ramazan Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak? 2022 Ramazan Bayramı ikramiyesi ne kadar, kaç TL olacak? İşte detaylar...

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATIRILACAK?
Emekli bayram ikramiyesinin hesaplara yatırılacağı tarih duyurulmadı ancak geçmiş senelerde, bayramdan 1 hafta önce hesaplara yatırılımaya başlandı. Geçmiş dönem tarihleri baz alındığında 2022 yılında emekli bayram ikramiyesinin 25 – 29 Nisan tarihlerinde yatırılması bekleniyor.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?
Emekli bayram ikramiyesi geçtiğimiz son Kurban Bayramı'nda bin 100 lira olarak ödendi. Ancak ekonomik kriz, yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle bayram ikramiyelerine yeni zam yapılabilir.

HaberTürk'ün haberine göre, yıl sonunda yüzde 36.08 olarak duyurulan enflasyon oranının bayram ikramiyesine yansıması durumunda 1100 TL olan ikramiye, 1496 TL'ye yükselebilir.

EMEKLİ İKRAMİYESİ KİMLERE ÖDENİYOR?
– SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri
– Şehit yakınları ve gaziler
– Ölüm aylığı alanlar
– Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar
– Geçici köy korucuları
– Şeref aylığı alanlar
– Şampiyon sporcular
– Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri
– Terörden zarar gören siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum